Telefona gelen hayati risk mesajı nedir?

9520D60A-36E7-430F-88CE-CBEE507DAF6C.jpeg

3-4 defa aklımı aldılar sağ olsunlar. Neyse, amacını yerine getiriyor sistem. Çok güzel dikkat çekiyor.

iPhone 7 cihazıma belirli aralıklarla üç kez bu bildirim gönderildi. Cep telefonu sessiz modda iken dahi son ses siren sesi çalması ''normal bir şey'' değil. Belki de toplantıdaydım. Zaten sürekli gönderdiklerinden dolayı test mi ediyorlar, sisteme birisi mi sızmış anlamadım.

3-4 defa aklımı aldılar sağ olsunlar. Neyse, amacını yerine getiriyor sistem. Çok güzel dikkat çekiyor.
Android telefonuma bu bildirim gelince fark etmedim bile ama iPhone öyle bir ses çıkardı ki duymamak imkansız. Android üzerinde daha dikkat çekici bir hâle getirilmesi gerekiyor.

iPhone 7 cihazıma belirli aralıklarla üç kez bu bildirim gönderildi. Cep telefonu sessiz modda iken dahi son ses siren sesi çalması ''normal bir şey'' değil. Belki de toplantıdaydım. Zaten sürekli gönderdiklerinden dolayı test mi ediyorlar, sisteme birisi mi sızmış anlamadım.
Hocam toplantida olsa zaten herkesin telefonu oter :D Tabi ben de istemiyorum bu son ses alarm uyarilarini.

Tabii ben de istemiyorum bu son ses alarm uyarılarını.
Ayarlardan kapatabiliyorsunuz fakat acil bir durum olursa da bildirim gönderilmez. Toplantıda veya derste olsanız da acil bir durum, acil bir durumdur. Deprem olurken veya savaş çıkarken nerede olduğunuz fark etmiyor.

Apple, iPhone’daki son ses uyarı ile en doğrusunu yapmış. iPhone’um sessizdeydi fakat yine de normal alarmlar gibi uyardı. Android’de ise maalesef bir gün çok önemli bir uyarıyı kaçırabilirsiniz.

Geri
Yukarı