Çözüldü Telefona gelen yasal uyarı mesajı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Rezerve6

Kilopat
Makaleler
12
Yer
Kajaani
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
R5 5600, Galax SG RTX3080, ASUS B550M-K, Kingston Fury Beast RGB 32 GB RAM, 1 TB PNY CS2130, 1 TB 970 Evo, Corsair RM850
Selamlar arkadaşlar, babamın kullandığı tuşlu telefona 1-2 gün önce yasal uyarı adı altında bir IMEI no'su yazarak yazan numara klonlanmıştır diye yazıyordu telefondan*#06#'yı tuşladığımda mesajda yazan IMEI nosu çıktı ve e-devlette sorguladım sonuç ise IMEI numarası klonlanmıştır çıktı. Bende telefonun bataryasının altındaki bataryada farklı bir numara yazıyordu onu sorguladım ve sonuç olarak kayıt bulunamadı çıktı. Sizce ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
BTK'yı aramanız gereklidir bu konuda. Kendilerine IMEI numarasının size ait olduğunu fatura ile ispatladıktan sonra IMEI numarasını tekrar sorunsuz kullanabilirsiniz.
BTK'yı aramanız gereklidir bu konuda. Kendilerine IMEI numarasının size ait olduğunu fatura ile ispatladıktan sonra IMEI numarasını tekrar sorunsuz kullanabilirsiniz.

Çözüm
Tahminen satılmadan önce İMEİ numarası kopyalanmıştır.

GSM gibi yerlerden mi aldınız?
O tarz bir yerden almıştım ama şimdi BTK'yı aradım ve bir sorun çıkmayacağını söylediler bu tarz problem yaşayan arkadaşlara BTK'nın çağrı merkezi olan 120'yi arayıp görüşmelerini tavsiye ediyorum

Öneriniz ile babamın telefonu için bende aradım. IMEI marka ve model no istedi. E-devletten söyledim. Siz kullanabilirsiniz diğer kullanıcıyı iptal ediyorum dedi.

Yapmamız gereken 2. bir şey yok sanırım?

O tarz bir yerden almıştım ama şimdi BTK'yı aradım ve bir sorun çıkmayacağını söylediler bu tarz problem yaşayan arkadaşlara BTK'nın çağrı merkezi olan 120'yi arayıp görüşmelerini tavsiye ediyorum.

Demin IMEI kodu geldi 120 gün falan kaldı dedi sonra hesabı doğruladim yani ondan sonra galiba yeni kod verdiler ne yapmaliyim.

Yeni konular

Geri
Yukarı