Telefona "IMEI numarası kayıt dışıdır" mesajı geldi

furkiff77

Hectopat
Merhaba, az önce telefonuma "************* IMEI numarali cihaz kayit disidir ve 120 gunluk kullanim hakki kalmistir. Satin aldiginiz yere basvurunuz" adlı bir mesaj geldi. Telefonum ithalatçı garantili ve ürünü Trendyol'dan aldım. İşin garip tarafı ise bu telefonu 1 yıldan fazla süredir kullanıyorum ve bu mesaj bana yeni geldi.

Merhaba, az önce telefonuma "************* IMEI numarali cihaz kayit disidir ve 120 gunluk kullanim hakki kalmistir. Satin aldiginiz yere basvurunuz" adlı bir mesaj geldi. Telefonum ithalatçı garantili ve ürünü Trendyol'dan aldım. İşin garip tarafı ise bu telefonu 1 yıldan fazla süredir kullanıyorum ve bu mesaj bana yeni geldi.

Aldığınız da IMEI kayıt sorgulama yaptırdınız mı? Kayıtsız telefon kullanıyorum bende 5 aydır gelen mesaj olmadı bazen geç gelebiliyor bazen hiç gelmeyebiliyor.

Cihaz Android ise IMEI klonlama yapmış olabilirler ve bu IMEI yakalanıp silinmiştir bu nedenle de cihazınız boşa çıktığından mesaj gelmiş olabilir.

E-devletten IMEI sorgulayın. O zaman net bir şey diyebiliriz.

Satıcı ile iletişime geçiniz. Yardımcı olmazlarsa THH üzerinden hakkınızı faturanızla arayınız. Sıfır bir ürün almışsınız böyle bir şey olmaması gerekiyor.

Bir diğer ihtimal satıcı telefonlarının IMEI numaralarını alıyor ve satıyor. Satın alanlar peşine düşmezse farklı telefona klonlayıp parayı cebe atıyorlar.

Şimdi baktım kayıt dışı yazıyorda yenimi geldi akıllarına 1 yılı doldurduk.

Ne zaman geleceğini bilemezsin bu mesajın. Dediğim gibi bu işte kötü kokular var. Kaçak getirdikleri telefonu nasıl satacaklar Trendyol da? Bunu kesinlikle satıcıya iletin. Faturanız da vardır illaki. Sonuna kadar gidin bu işin.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı