Telefonda exe dosyası açmaya çalıştıktan sonra telefona erişmiş olabilirler mi?

Cloxnby

Femtopat
Daha fazla  
Telefonuma exe dosyası indirdim. Tıklayınca çalışmıyor yazısı çıktı. Dosya RAR haline de geldi uygulama aracılığıyla. RAR haline basmadım ve direkt sildim RAR ve exe hallerini. Kaspersky ve AVG Anti-Virüs ile tarattım. Hiçbir şey bulmadılar. Daha sonra Malwarebytes ile de tarattım yine hiçbir şey çıkmadı. Şu an aklımda bir soru var. Virüs olmasa bile telefona erişim sağlanmış olabilir mi? Kullandığım programlar bunu fark etmemiş olabilir mi?
Bu konularda bilgim yok aydınlatırsanız sevinirim.

.exe dosyası emülatör gibi yardımcı araçlar olmadan Linux ortamında yürütülmüyor. Bastığınızda da dosya tipi bilinmediği için böyle uyarı vermiş. Örneğin Windows'da ".teletabi" uzantılı bir dosya açmaya çalıştığınızı düşünün. Uzantı bilinmiyor, hedef sistem Windows değil, bu sebeple çalışmayacak. Yani .exe dosyasının amacı sızma olsa bile Windows sistemlere sızmak için geliştiriliyor, sorun olmayacaktır.

.exe dosyası emülatör gibi yardımcı araçlar olmadan Linux ortamında yürütülmüyor. Bastığınızda da dosya tipi bilinmediği için böyle uyarı vermiş. Örneğin Windows'da ".teletabi" uzantılı bir dosya açmaya çalıştığınızı düşünün. Uzantı bilinmiyor, hedef sistem Windows değil, bu sebeple çalışmayacak. Yani .exe dosyasının amacı sızma olsa bile Windows sistemlere sızmak için geliştiriliyor, sorun olmayacaktır.
Telefonumda hiçbir değişiklik yoktu. İndirdikten 5 10 dk içinde Kaspersky ile tarattım zaten. Dosyalarıma hesaplarıma bir ulaşım söz konusu olmamıştır dimi söylediğinize göre.

Yeni konular

Geri
Yukarı