Telefonda Keylogger olduğunu nasıl anlarım?

Sizce şaka yapıyor muyum gibi mi görünüyorum? AV taraması yapmışsınız hesabınıza 2 adımlı doğrulama eklemişsiniz keylogger varsa kendini belli eder zaten biz buradan nasıl anlayalım telefonunuzda keylogger olduğunu? Siz elinizden geleni yapmışsınız olduğundan bile emin olmadığınız bir şey için bu kadar paniklemeye gerek yok.

Ayrıca her phising saldırısında keylogger mı attıklarını sanıyorsunuz?

Tarattım hiçbir şey bulmadı konuda arkadaşların söylediği gibi bazı virüsler yakalanmıyormuş hesaplarınız çalınırsa anlarsınız diyorsunuz şaka mı bu cidden ya? Kalp krizi falan geçireceğim herhalde dünden beri avanak bir dolandırıcının google mailden yaptığı phising yüzünden paranoya oldum. Ya yalvarırım biri yardım etsin ben format atmayıda bilmiyorum bir sürü türü varmış bilgisayarcıya falan götürsem o çözer mi? Google hesabından dün bir dolandırıcı phising yaptı sanırım phising saldırısına da kurban gittim sifrelerimi değişip 2Fa ekledim ama link samsung internetimde açıldı tarayıcıma telefonuma hesaplarıma bir şey olmaz değil mi? Ne yapmam gerekiyor bu hesabı silip telefona ve bilgisayara format mı atmalıyım çünkü hesabın şifresini değiştikten sonra fotograflarimi da pcye indirmeye çalıştım bu linkler virüsler cookies hakkında bilgim yok bir şekilde pcye wifiye her yere erişebilir mı virüs cookies bir şey ile lütfen bilen biri yanıtlasın ne yapmam lazım

Sonuç olarak ne yapmam gerekiyor benim durumum sanırım Phising g-mail hesabıma gelen linke tıklayıp sanırım şifre yeniledim ardından gariplik sezip şifremi normal linkten yenileyerek 2Fa açıp kapattım. Yönlendirilen link Samsung tarayıcıydı samsung accontuma kadar değiştim bu cookies bilgisinden hesaplarımı girebilir mi wifiye ve diğer cihazlara sızabilir mi telefonumdaki hesaplarıma erişebilir mi cihaza virüs sokabilir mi benim şifre değiştirmek ve 2Fa açmak dışında yapmam gereken ne var bu google hesabına erişirler diye bu hesabın içindekileri bir yere yediklemek Google hesabından kurtulmak ve format atmak mı çözüm cidden çok endişeliyim yardımcı olursan çok sevinirim ne yapmam gerekiyor?

Bu panik haliyle ne dediğinizi gram anlayamıyoruz. Öncelikle sakinleşin.

Sizce şaka yapıyor muyum gibi mi görünüyorum? AV taraması yapmışsınız hesabınıza 2 adımlı doğrulama eklemişsiniz keylogger varsa kendini belli eder zaten biz buradan nasıl anlayalım telefonunuzda keylogger olduğunu? Siz elinizden geleni yapmışsınız olduğundan bile emin olmadığınız bir şey için bu kadar paniklemeye gerek yok.

Ayrıca her phising saldırısında keylogger mı attıklarını sanıyorsunuz?
Ben de onu bilmiyorum işte ya belkide kendimi ifade edemiyorum yeterince psihing bir virüs mü nasıl bir şey tüm sisteme sızabiliyor mu? Linke tıklayıp tıklamadığımdan da emin değilim diyorum görsel bıraksam zaten konuyu anlayacaksınız phising nedir ne amaçla kullanılır sorduğum soru bu aslında samsung internet tarayıcımdan yedim sanırım phishingi diyorum ki samsung internet tarayıcıma girer mi sadece bu phishing yoksa ona bağlı google vs tarayıcıma girer mi sistemin tamamına virüs girebilir mi diyorum eğer girerse cookiesden geçmişte girip oturum açtığım hesaplarıma giriş yapılabilir mi diyorum? Bunu da geçiyorum tüm cihazıma virüs sokup tüm hesaplarımı ele geçirebilir mi bu phising? Bakın cidden bu tarz konularda takıntılıyım ve kalbim falan sıkışıyor ne yapacağımı bilmiyorum.

Hocam phishing kötü amaçlı kişiler tarafından sizin parolarınızı kişisel bilgilerinizi çalmak için mailınıza reklam vs. ile zararlı yazılım göndermesidir.

Paniklemeyin bu kadar av ile tarattınız hesabınızın güvenliğini arttırdınız tıkladıysanız zaten arama geçmişinde görünür açın bakın.

Hocam phishing kötü amaçlı kişiler tarafından sizin parolarınızı kişisel bilgilerinizi çalmak için mailınıza reklam vs. ile zararlı yazılım göndermesidir.

Paniklemeyin bu kadar av ile tarattınız hesabınızın güvenliğini arttırdınız tıkladıysanız zaten arama geçmişinde görünür açın bakın.

Diyorum ya işte tıklayıp tıklamadığım konusunda bile tereddütlerim var ben en iyisi ekran görüntüsü bırakayım görselde olduğu gibi bir g-mail geldi g-mailda hesap kurtarma isteğiniz isimli bir g-maildi ben de böyle bir işlem yapıp yapmadığımı hatırlamıyorum geçen gün hesabıma giriş yapmaya çalışırken bağlantı yolladım ve bu yüzden geldi sandım tekrardan bir göz gezdirdim gelen maile ardından ya Google hesabım üzerinden Chrome tarayıcısından yani ya da linke tıklayarak oturum açma seçeneğine tıkladım bunu inanın hatırlamıyorum o kadar panikledim ki düşünemedim bile link beni direkt her zaman yönlendirdiği gibi Samsung internete yönlendirdi Google hesabıma buradan giriş yapmamı istedi ben de oturum aç seçeneğine tıkladım daha sonrasında şifremi girdim mi şifremi bu linkten mi yoksa Chrome üzerinden mi yeniledim inanın hiç hatırlamıyorum. Her neyse şifreyi yeniledim sonra içimi bir şüphe kapladı ardından e-postayı silip ekran görüntüsünü aldım defalarca kez şifremi yeniledim 2 aşamalı doğrulamamı açıp kapattım kısacası olay böyle gelişti daha sonra foruma gelip konu açtım dönen olmadı dönenlerde saçmaladı asıl sorduğum soru gelen g-mail bir phising Avı mı yoksa Google'dan gelen sıradan bir mail mi buna cevap veren de olmadı ama altta yer alan Google hesapları ekibi yazısından ötürü bir kullanıcı dolandırıcı olduğunu söyledi ben de hak verdim bu sefer tıkladım mı diye düşünmeye başladım hesap etkinliklerimi kontrol ettim bu sefer linke tıkladığım için cookies verilerim gittiyse diye içimi şüphe kapladı asıl konumuz ve benim de asıl sorum tam olarak bu eğer cookies verilerim gittiyse ve bu kişi cookies verilerimi çalıp girmenin bir yolunu bulursa tüm Samsung internet tarayıcıma sızarsa ne olur ve bundan nasıl kurtulurum formatla falan geçer mi endişelendiğim konu bu ve eğer Google cookieslerim çalındıysa bu da formatla geçer mi? Yanıtlarsanız cidden mutlu olurum. Bu arada bağlantıya tıklayamıyorum yani Google'daki gibi göstermiyor sadece Samsung internet tekrardan bağlantıya gitmek istemediğim için dönüp tıklamak yerine tarayıcıyı temizledim geçmişi sildim böyle bir şansım yok.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20230726_003727_Gallery.jpg
    Screenshot_20230726_003727_Gallery.jpg
    72,3 KB · Görüntüleme: 26
Hocam hesaba girmeye çalışsalar zaten bilgilendirme Maili geliyor oturum açmaya çalışan siz miydiniz diye. Ayrıca şüpheleriniz varsa şifrelerinizi değiştirebilirsiniz.

Hocam hesaba girmeye çalışsalar zaten bilgilendirme Maili geliyor oturum açmaya çalışan siz miydiniz diye. Ayrıca şüpheleriniz varsa şifrelerinizi değiştirebilirsiniz.
Bakın sanırım anlatmak istediğimi anlamıyorsunuz bunu ben zaten biliyorum benim söylemek istediğim Cookies verilerim çalındıysa iki aşamalı doğrulamayı kırabiliyorlar mı? Bir youtube videosunun altında cookies copy yöntemi ile bunun yapılabildiğini hesap geçmişinde gözükmesinin engellenebileceğini söyleyen bir arkadaş vardı böyle bir yöntem varsa zaten hiç anlayamam yani Cookies benim için büyük bir sorun eğer veri gittiyse bununla ilgili ne yapmam gerekiyor önceki girdiğim web sitelerine girip girdiğim hesaplara giriş yapabilirler mi tarayıcıyı ele geçirirler mi daha doğrusu bu çalıntı Google Chrome'ye kadar yansır mı inanın bilmiyorum cookies ne işe yarıyor onu da çok bilmiyorum bu cookies yöntemi gittiyse bundan nasıl kurtulurum ne yapmam gerekiyor tarayıcıyı kaldırmak mı formak atmak mı bunu soruyorum 2 gündür anlayan çıkmadı.

Bakın sanırım anlatmak istediğimi anlamıyorsunuz bunu ben zaten biliyorum benim söylemek istediğim Cookies verilerim çalındıysa iki aşamalı doğrulamayı kırabiliyorlar mı?

Hayır iki aşamalı doğrulama açıksa hesabının şifresini bilseler bile çalamazlar. Biraz fazla stres yapıyorsunuz.

Hayır iki aşamalı doğrulama açıksa hesabının şifresini bilseler bile çalamazlar. Biraz fazla stres yapıyorsunuz.
Eninde sonunda kaldırmam gerecek telefona format attıracağım zaten benim asıl olayım cookies eğer gittiyse bu herifler kafasını eserek hesabıma kaldırdığım an girebilirler mi ben bu giden veriler ile ilgili nasıl bir önlem alırım bu durumdan nasıl kurtulurum size bunu soruyorum siz bana panik yapmayın diyorsunuz affedersiniz ama nasıl yapmayayım biraz araştırdığımda cookies verisi ile birinin tüm tarayıcı geçmişini görüntüleyebildiğiniz geçmişte girdiğiniz hesapları görüntüleyip giriş yapabildiğiniz yazıyor bakın ben çözüm arıyorum siz bana çözüm sunmuyorsunuz nasıl bir önlem almam gerekiyor format mı ne lütfen düzgün bir cevap verin çünkü kafayı kıracağım

Ya hocam bir şey olmaz girdiysende sıkıntı olmaz şifremi değiştirdim diyorsun iki adımlı doğrulamayı açtım diyorsun antivirüsle taradım diyorsun sonuçta devlet sırrı saklamıyoruz.İçiniz rahat olsun.
Ve bir şey olmayacağından bahsetmişsiniz forumda sayısız konu var birkaçına göz gezdirdim de durum vahimmiş basit bir google hesabı değil tüm telefonuma bağlı diyorum drive fotoğraflar dosyalar samsung account hesabım bir yol yordam gösterin rica ediyorum

Son düzenleme:

Geri
Yukarı