Bilgisayarımda keylogger veya trojan olduğunu nasıl anlarım?

clouddd

Hectopat
Sorum başlıktaki gibidir dostlar. GitHub'dan bir Java dosyası indirdim ve işkillendim size danışmak istedim yardımınızı bekliyorum.

(Görev Yöneticisi, hizmetler vb tüm her yere baktım bir sıkıntı yok. + olarak Malwarebytes ve Defender ile de tarama yaptım. HijackThis diye bir program gördüm ve sizin yardımcı olabileceğinizi fark ettim bunun hakkında yardım istiyorum.

Sorum başlıktaki gibidir dostlar. GitHub'dan bir Java dosyası indirdim ve işkillendim size danışmak istedim yardımınızı bekliyorum.

(Görev Yöneticisi, hizmetler vb tüm her yere baktım bir sıkıntı yok. + olarak Malwarebytes ve Defender ile de tarama yaptım. HijackThis diye bir program gördüm ve sizin yardımcı olabileceğinizi fark ettim bunun hakkında yardım istiyorum.

Hocam GitHub açık kaynak kodlu olduğundan sorun çıkcağını sanmıyorum + diğer programla da tarama yapmışsınız bir problem olduğunu sanmıyorum dediğim gibi.

Hocam böyle durumda GitHub veya başka yerden indirdiğiniz dosyayı VirusTotal'de taratın.
Bilgisayarınız hantallaşmaya, yavaşlamaya başladığında anlayabilirsin.
Görev Yöneticisi bazı virüsleri göremez çoğu kendini gizlemeye çalıştığı için daha iyi Task Manager indirip şüphe uyandıran dosyaları internetten aratıp Malwarebytes ile tam tarama ile çözüm bulabilirsiniz çoğu virüs bilgisayar işlemci veya ekran kartını çok kullanır oda bozmak amaçlıdır.

Değerli kaygılı hocam, 🫣

Kaspersky ile tam yarama yapıp akabinde format atmanızı ve yeni işletim sisteminde bilmediğiniz kaynakları sisteme indirmemenizi öneririm. 🤏🏻👏🏻

Saygılarımla. 🌹

Hocam böyle durumda GitHub veya başka yerden indirdiğiniz dosyayı VirusTotal'de taratın.
Bilgisayarınız hantallaşmaya, yavaşlamaya başladığında anlayabilirsin.
Görev Yöneticisi bazı virüsleri göremez çoğu kendini gizlemeye çalıştığı için daha iyi Task Manager indirip şüphe uyandıran dosyaları internetten aratıp Malwarebytes ile tam tarama ile çözüm bulabilirsiniz çoğu virüs bilgisayar işlemci veya ekran kartını çok kullanır oda bozmak amaçlıdır.

Hocam virustotelde RAR dosyasini, ve genel tum klasoru her şeyiyle tarattim ve bir şey cikmadi. Hantallasmadi veya yavaslamadi bilgisayarim.

Ve ekran karti kullanimim tum kaynak kullanimlarim normal idi.

Yeni konular

Geri
Yukarı