Telefonda Keylogger olduğunu nasıl anlarım?

2. yöntem ise.
Eğer telefonuna keylogger bulaştığını düşünüyorsan tarayıcıda sitelerde gezinmeyi dene performans düşüşleri olabilir Google'da bir kelime yazarken kelimelerin geç gelmesi veya gecikmesi gibi durumlarda varsa keylogger bulaşmış demektir verilerinizi sağlama alıp format atın derim.

Hangi tür keylogger virüsü bulaştığından emin olmakta fayda var. Çünkü binlerce virüsün kopyası var. Bu dediğimde geçerli olmayabilir.

Google'da bir kelime yazarken kelimelerin geç gelmesi veya gecikmesi gibi durumlarda varsa keylogger bulaşmış demektir.

Hocam anlattığınız durum annemin iPhone 7 telefonunda oluyor Google ve Safari'de arama yapmak işkenceye dönüyor kasıyor bayağı.

Hocam anlattığınız durum annemin iPhone 7 telefonunda oluyor Google ve Safari'de arama yapmak işkenceye dönüyor kasıyor bayağı.
Normal. O telefonun eskiliğinden kaynaklı.

Bir çok Keylogger antivirüslere yakalanmaz. Hesaplar çalınınca belki fark edersiniz öyle bir durumda.

Ne zaman kullanıyordu ama? 5 yıl önce bu telefonlar yeni yeni eskimeye başlamıştı.

1 yıl önce iPhone 5S i kullanmayı bıraktı ikinci el iPhone 7'ye geçti fakat iPhone 7 normal iPhone 7 değil kasası bayağı hasarlı ekranı 4. Kez değişilmiş bir telefon.

Keylogger olduğunu hesapların çalınınca anlayabilirsin.Keylogger olduğundan şüpheleniyorsan Kaspersky ve Malwarebytes ile tarat.
Tarattım hiçbir şey bulmadı konuda arkadaşların söylediği gibi bazı virüsler yakalanmıyormuş hesaplarınız çalınırsa anlarsınız diyorsunuz şaka mı bu cidden ya? Kalp krizi falan geçireceğim herhalde dünden beri avanak bir dolandırıcının google mailden yaptığı phising yüzünden paranoya oldum. Ya yalvarırım biri yardım etsin ben format atmayıda bilmiyorum bir sürü türü varmış bilgisayarcıya falan götürsem o çözer mi? Google hesabından dün bir dolandırıcı phising yaptı sanırım phising saldırısına da kurban gittim sifrelerimi değişip 2Fa ekledim ama link samsung internetimde açıldı tarayıcıma telefonuma hesaplarıma bir şey olmaz değil mi? Ne yapmam gerekiyor bu hesabı silip telefona ve bilgisayara format mı atmalıyım çünkü hesabın şifresini değiştikten sonra fotograflarimi da pcye indirmeye çalıştım bu linkler virüsler cookies hakkında bilgim yok bir şekilde pcye wifiye her yere erişebilir mı virüs cookies bir şey ile lütfen bilen biri yanıtlasın ne yapmam lazım

Normal. O telefonun eskiliğinden kaynaklı.

Bir çok Keylogger antivirüslere yakalanmaz. Hesaplar çalınınca belki fark edersiniz öyle bir durumda.
Sonuç olarak ne yapmam gerekiyor benim durumum sanırım Phising g-mail hesabıma gelen linke tıklayıp sanırım şifre yeniledim ardından gariplik sezip şifremi normal linkten yenileyerek 2Fa açıp kapattım. Yönlendirilen link Samsung tarayıcıydı samsung accontuma kadar değiştim bu cookies bilgisinden hesaplarımı girebilir mi wifiye ve diğer cihazlara sızabilir mi telefonumdaki hesaplarıma erişebilir mi cihaza virüs sokabilir mi benim şifre değiştirmek ve 2Fa açmak dışında yapmam gereken ne var bu google hesabına erişirler diye bu hesabın içindekileri bir yere yediklemek Google hesabından kurtulmak ve format atmak mı çözüm cidden çok endişeliyim yardımcı olursan çok sevinirim ne yapmam gerekiyor?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı