Telefonda RAM mi daha önemli işlemci mi daha önemli?

İşlemci RAM dengesi önemli. Mesela bu iki işlemciye de 8 GB RAM gereksiz. 8 GB RAM amiral gemisi telefonların işlemcilerine gerekli.

Hocam AMD işlemci kullanmayan sanıyor ki AMD kullananlar performanssız sıkıntılı bir deneyim yaşıyor. Sürekli sorun yaşıyor. Bu tarz kişiler bitmez hiçbir yerde 😂

Bir malı kullanmadan üstünkörü yorum yapıp insana fikir vermeye çalışmak kadar saçma bir durum olamaz. Hadi tama kullanmaya durumun olmadı yorum yapma o zaman.

AMD'ciler
Bu kadar saçma bir bilgilendirme görmedim hayret moderatör yanlış bilgi etiketini koymamış. MediaTek'i AMD'ye denk görmeniz Qualcomm'u Intel'e denk görmeniz çok komik olmuş :D.
Örnek olarak verdim, bunlar bu demedim. Fikir oluşması için ve bir arkadaş şey yazmıştı; buradakiler bilgilendirme, araştırmanı kendin yap, sonuçlarını ona göre bul. Snapdragon ile MediaTek asla karşılaştırılmaz, bana göre intel ve amd'nin asla kıyaslanamayacağı gibi. Daha bariz bir örnek vereyim, hiçbir şirkette kolay kolay amd tabanlı mimariler bulamazsınız. Apple'de intel görürsünüz ama amd neredeyse imkansız. Neyse, bu zevk renk meselesi gibi. Çakıl çıkana kadar intel'e devam. :)

Bir malı kullanmadan üstünkörü yorum yapıp insana fikir vermeye çalışmak kadar saçma bir durum olamaz. Hadi tama kullanmaya durumun olmadı yorum yapma o zaman.
Kullanmadığımı kim söyledi. :)

İntel'den adlığım verimi, amd'den asla almadım hele ki uzun çalışma sürelerinde. Siz amd, ben intelden devam. :)

AMD'ciler

Örnek olarak verdim, bunlar bu demedim. Fikir oluşması için ve bir arkadaş şey yazmıştı; buradakiler bilgilendirme, araştırmanı kendin yap, sonuçlarını ona göre bul. Snapdragon ile MediaTek asla karşılaştırılmaz, bana göre intel ve amd'nin asla kıyaslanamayacağı gibi. Daha bariz bir örnek vereyim, hiçbir şirkette kolay kolay amd tabanlı mimariler bulamazsınız. Apple'de intel görürsünüz ama amd neredeyse imkansız. Neyse, bu zevk renk meselesi gibi. Çakıl çıkana kadar intel'e devam. :)

Kullanmadığımı kim söyledi. :)

İntel'den adlığım verimi, amd'den asla almadım hele ki uzun çalışma sürelerinde. Siz amd, ben intelden devam. :)
Oyun konsollarında (PS, XBOX) AMD işlemci ve grafik bileşeni kullanılıyor bu arada.

Intel'den adlığım verimi, AMD'den asla almadım hele ki uzun çalışma sürelerinde. Siz AMD, ben Intel'den devam. :)

Intel'e optimize Adobe gibi programları kullandıysan tabii orası ayrı ama genel olarka artık AMD'nin Intel'den aşağı kalır durumu yok aksine daha da güzel işlemciler tasarlıyor üretiyor. Ben AMD'ci değiim ben iyi olanın hakkını veririm her zaman fanboy olmak çok farklı.

Oyun konsollarında (PS, XBOX) AMD işlemci ve grafik bileşeni kullanılıyor bu arada.

Z serisi işlemcilerle el konsollarına da işlemci üretiyor Exynos işlemcilerde grafik birimleri de üretiyor bayağı bir şey var aslında.

Intel'e optimize Adobe gibi programları kullandıysan tabii orası ayrı ama genel olarka artık AMD'nin Intel'den aşağı kalır durumu yok aksine daha da güzel işlemciler tasarlıyor üretiyor. Ben AMD'ci değiim ben iyi olanın hakkını veririm her zaman fanboy olmak çok farklı.

Z serisi işlemcilerle el konsollarına da işlemci üretiyor Exynos işlemcilerde grafik birimleri de üretiyor bayağı bir şey var aslında.
Haklısınız ama hakkını vermiyorum demedimki, benim kullanım alanımda amd, her zaman yordu beni. Sonrasında da intel'den şaşmadım. Arkadaşın dediği gibi, oyuncuların memnun olduğu işlemci amd ama benim gibi hem iş, hem oyunda kullananlar intel'e daha yatkın.

Exynos'u katmayın. AMD Exynos 2200'ün Gpu'sunu yapmıştı ama 2200, 2100'den daha kötü bir SoC çıktı. Mobil tarafında hala Intel önde Z serisi veya AMD'nin laptop kısmında hala yeterli pazar payı yok. AMD masaüstü ve server kısmında ilerleme kaydetti ama diğer kısımlarda hala yeterince ileride değil.

Qualcomm = Intel
MediaTek = AMD

Böyle düşünerek karar verebilirsiniz, mesela benim için her zaman, her koşulda Intel.

AMD'ciler cevabı beğenmemiş :)

Rampage termal macun öneren birine göre iddialı bir yorum.

Qualcomm = Intel.
MediaTek = AMD.

Böyle düşünerek karar verebilirsiniz, mesela benim için her zaman, her koşulda Intel.

AMD'ciler cevabı beğenmemiş :)

Ne tesadüf, Qualcomm'un kullandığı GPU ise Adreno. Zamanında ATI, bu "Adreno" serisini Imageon olarak adlandırırdı ama bu seri Qualcomm'a satılınca isim Radeon'un anagramı olan Adreno olarak değiştirildi. Belki de tam tersi diyebiliriz.

Geri
Yukarı