Telefonda Wi-Fi'da düşük hız

ekstremum nokta

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. TurkNet'in 100Mbps fiber paketini kullanıyorum. Ancak bilgisayarda değerler normalken, telefonda biraz kötü gibi geldi. Bunu nasıl çözebilirim? (2.4GHz Wi-Fi'ye bağlıyım, 5GHz desteklemiyor telefonum.)

WhatsApp Image 2020-12-30 at 17.22.06.jpeg

Ekran Alıntısı1.PNG

Telefonunuz 5 GHz destekleseydi alabileceğiniz en yüksek hızı alırdınız ama 2.4 GHz de hız kaybı oluyor. Örneğin ben 50 mbps'lik paket kullanıyorum. 5 GHz de 48 mbps alırken 2.4 GHz'de 25 mbps alyorum.

Merhaba arkadaşlar. TurkNet'in 100Mbps fiber paketini kullanıyorum. Ancak bilgisayarda değerler normalken, telefonda biraz kötü gibi geldi. Bunu nasıl çözebilirim? (2.4GHz Wi-Fi'ye bağlıyım, 5GHz desteklemiyor telefonum.)

Eki Görüntüle 810246

Eki Görüntüle 810245
2.4 Ghz'de almanız gereken hızın altında bir değer alırsınız. 5Ghz'ye bağlı olsanız daha yüksek olacaktır. Bir de kullandığınız modem ile alakalı. İyi bir cihaz değilse almanız gereken hızınızın tamamını alamamanız olağandır. Ben çok kaliteli bir router kullanıyorum. 2.4 Ghz'de 92 Mbps alıyorum. Modem kalitesi ve cihazınızın kalitesi ile alakalı. O yüzden sanırım pek yapabileceğiniz bir şey yok değerli hocam. Hele TT'nin verdiği cihazlardan birini kullanıyorsanız pek imkanınız yok 2.4'de yüksek hızlar gibi.

Eki Görüntüle 810246

Eki Görüntüle 810245
Bir de yüksek ihtimalle telefonunuzun 2.4 Ghz'de Link Speed'i 72 Mbps. Eğer ki daha yüksek bir Link Speed değerine sahip olsaydı yüksek ihtimalle daha da 100'e yakın bir download değeriniz olurdu.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı