Çözüldü Telefondaki müziğe sözler nasıl eklenir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

HardPlayer

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Graphic Designer
Merhabalar.
Huawei P30 Lite kullanıcısıyım. Kütüphanemdeki şarkılara audioshell programı ile lyrics atmıştım fakat telefon onları algılamadı. Lyrics yazabileceğim bir uygulama var mı?

Screenshot_20200729_091943_com.android.mediacenter.jpg

Screenshot_20200729_091931_com.android.mediacenter.jpg

Çözüm
Uygulamayı açıyorsunuz. Müziği seçiyorsunuz. İnternetten tüm sözleri kopyalıyorsunuz. Sanırım enter tuşu kullanılan yerleri ayırıor. Şarkıyı açıyorsunuz. Gerekli kısım geldiğinde tuşu var orada ona basıyorsunuz. Şarkıyı 1 kere dinleyip sözleri hazırlamış oluyorsunuz. Tabii daha önce defalarca dinleyip sözlerin nerede geldiğini biliyorsanız. Diğer türlü daha fazla vakit alabilir.
Anladığım kadarıyla şarkının kayıtlı olduğu konumda şarkı ile aynı isimli .lrc uzantılı bir dosya olmalı. Bu dosyayı LRC Editor gibi uygulamalarla kendin oluşturabilir veya internette bulabilirsin. Sonrasında uygulamayı açtığında çalışıyor olması lazım.

İnternetten Samsung telefonuma Huawei uygulamasını indirdim. Ne kadar güncel, ne kadar işlevini kullanabiliyorum bilmiyorum ama anlattığım adımları uyguladığımda sözleri görebildim.

Sırf bu olay yüzünden uygulama yazacaktım. Huawei'nin olması yani mağazada yayınlamıyor olması, karanlık modda bazı menülerin renginin kötü olması ve kullanmayacağım bir sürü boş menünün olması sebebiyle yazma planı devam edecek anlaşılan.
.lrc uzantısını kaydedemiyorum LRC Editör uygulaması telefon için olan mı?

Buyrun bu sitede sanırım çoğu şarkı var. İstediğinizin şarkı sözünü .lrc olarak indirebilirsiniz.

Şuan sitede sorun var sanırım. Önceki günlerde çok rahat giriyordum ben. Birkaç saate tekrar deneyin. Hatta hangi şarkının sözünü istiyorsunuz? Bulursam atıyım buraya.
Baktım da dinlediğim şarkılar yok bu sitede. Böylesine basit gibi gözüken bir şey zor olmak zorunda mı :(

Dostum çok basit bir iş aslında. Müzikleri bilgisayarına aktarıp bilgisayarına yükleyeceğin herhangi bir tag editor'u üzerinden şarkı sözlerini ekleyebilirsin. Bilgisayar ile uğraşmak istemezsen de Google Play Store'da Star Music Tag Editor uygulaması var bunu kullanabilirsin. (belki Huawei de olmayabilir ama illa bir benzeri vardır)

Dinlediklerinizin adını verir misiniz? Araştırayım ben bulursam atarım size.
Justin Timberlake - Tunnel Vision
Dostum çok basit bir iş aslında. Müzikleri bilgisayarına aktarıp bilgisayarına yükleyeceğin herhangi bir tag editor'u üzerinden şarkı sözlerini ekleyebilirsin. Bilgisayar ile uğraşmak istemezsen de Google Play Store'da Star Music Tag Editor uygulaması var bunu kullanabilirsin. (belki Huawei de olmayabilir ama illa bir benzeri vardır)
.lrc kaydeden bir program öneriniz var mı? Audioshell zaten lyric kısmına ekliyordum bir önceki telefonumda çalışıyorsu lyricsler ancak bu telefonda çalışmıyor.

Evet. Elinizle .txt dosyasına yazıp sonrasında URL değiştirmeniz işe yaramaz muhtemelen. Kullandığım programda hangi sözün hangi zamanda geleceğini de seçebiliyordum.

Uygulamayı açıyorsunuz. Müziği seçiyorsunuz. İnternetten tüm sözleri kopyalıyorsunuz. Sanırım enter tuşu kullanılan yerleri ayırıor. Şarkıyı açıyorsunuz. Gerekli kısım geldiğinde tuşu var orada ona basıyorsunuz. Şarkıyı 1 kere dinleyip sözleri hazırlamış oluyorsunuz. Tabii daha önce defalarca dinleyip sözlerin nerede geldiğini biliyorsanız. Diğer türlü daha fazla vakit alabilir.

Çözüm

Geri
Yukarı