Çözüldü Telefondaki müziğe sözler nasıl eklenir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

HardPlayer

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Graphic Designer
Merhabalar.
Huawei P30 Lite kullanıcısıyım. Kütüphanemdeki şarkılara audioshell programı ile lyrics atmıştım fakat telefon onları algılamadı. Lyrics yazabileceğim bir uygulama var mı?

Screenshot_20200729_091943_com.android.mediacenter.jpg

Screenshot_20200729_091931_com.android.mediacenter.jpg

Çözüm
Uygulamayı açıyorsunuz. Müziği seçiyorsunuz. İnternetten tüm sözleri kopyalıyorsunuz. Sanırım enter tuşu kullanılan yerleri ayırıor. Şarkıyı açıyorsunuz. Gerekli kısım geldiğinde tuşu var orada ona basıyorsunuz. Şarkıyı 1 kere dinleyip sözleri hazırlamış oluyorsunuz. Tabii daha önce defalarca dinleyip sözlerin nerede geldiğini biliyorsanız. Diğer türlü daha fazla vakit alabilir.
Uygulamayı açıyorsunuz. Müziği seçiyorsunuz. İnternetten tüm sözleri kopyalıyorsunuz. Sanırım enter tuşu kullanılan yerleri ayırıor. Şarkıyı açıyorsunuz. Gerekli kısım geldiğinde tuşu var orada ona basıyorsunuz. Şarkıyı 1 kere dinleyip sözleri hazırlamış oluyorsunuz. Tabii daha önce defalarca dinleyip sözlerin nerede geldiğini biliyorsanız. Diğer türlü daha fazla vakit alabilir.
Şimdi LRC Generator sitesi var onu deneyeceğim.
LRC Editor çalışıyor, biraz uğraştırıcı ancak şarkıyı iyi bildikten sonra kolay. Gayet memnun oldum. Çıkan .lrc dosyasını müziğin olduğu klasörün içine atıyorsunuz, ekstra bir klasör oluşturursanız algılamıyor bunu da not düşeyim.

Son düzenleme:
Teşekkürler. Fakat LRC Generator işimi fazlasıyla görüyor. Neden mi? Çünkü; aynı bu uygulamada olduğu gibi şarkı ile eş zamanlı olarak sözler ilerliyor ve bendeki şarkıların hemen hemen yarısının Türkçe çevirisi bulunmamakta. Dün arkadaşım ile bir şarkıyı çevirdik, ben de sözleri LRC Generator ile senkronize ettim, gayet de güzel oldu içime çizdi. İyi bayramlar dilerim.

Geri
Yukarı