Telefondan kodlama yapılır mı?

Telefonuna telefon üzerinde çalışan bir derleyici kurmalısın. PlayStore'da bazı derleyiciler var. Bazıları ücretli. Bazıları sade kod denemeye izin veriyor.

Mobile BASIC APK for Android Download
Bunun ile yazdığın programları uygulamaya yükleyerek çalıştırabilirsin. Örnekler ile birlikte geliyor. (Playstore'da yok)

APDE - Android Processing IDE - Apps on Google Play
Programları derleyip kuruyor. Önce deneyip sonra derlemek için ayrı bir uygulama (eklenti) yine Playstore'dan kurmak gerekiyor.

Yukarıdakiler ücretsiz olanlar arasından en iyileri.

Üni 1. Sınıftayken yarına kadar gönderilmesi gereken C ödevimi misafirlikte olduğum için telefonla yapmıştım. O aklıma geldi şimdi :).

Telefonuna telefon üzerinde çalışan bir derleyici kurmalısın. Play Store'da bazı derleyiciler var. Bazıları ücretli. Bazıları sade kod denemeye izin veriyor.

Mobile BASIC APK for Android Download
Bunun ile yazdığın programları uygulamaya yükleyerek çalıştırabilirsin. Örnekler ile birlikte geliyor. (Play Store'da yok)

APDE - Android Processing IDE - Apps on Google Play
Programları derleyip kuruyor. Önce deneyip sonra derlemek için ayrı bir uygulama (eklenti) yine Play Store'dan kurmak gerekiyor.

Yukarıdakiler ücretsiz olanlar arasından en iyileri.

Kanka ben dedimki VDS feci şekilde kasıyor telefondan RAM en az 6 8 GB arası olması lazımki bu da fiyatı bayağı yükseltir.

Play Store'da bazı diller için uygulamalar var(Python,Java ve C/C++ görmüştüm ben). Onları deneyebilirsiniz. Veya Replit gibi internet sitelerini kullanabilirsiniz. Ama ne yaparsanız yapın asla bilgisayardaki gibi olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı