MacBook 11 Pro ile kodlama yapılır mı?

Bilgisayarı aldıktan sonra High Sierra'ya yükseltirseniz daha uzun süre yaşayacaktır. Ayrıca daha güncel macOS sürümlerini yükleme yöntemleri de var.

13 sene onceki teknoloji ile uretilen notebook'a para verilir mi?
Kagit ustunde benzer donanim dahi olsa ( Disk, memory vs ) guncel bir seyler almak en makulu.
Hocam bana en makulu gerekmiyor. Dediğim gibi portable ve öğrenci dostu bir şey gerekiyor. 2 sene götürsün sonra da hafif işlemlerimi yapabileceğim şekilde kalsın isterim benim için ideal olarak. Onun için hem post altında cihaz önerileriniz olursa benim için iyi olur

Bilgisayarı aldıktan sonra High Sierra'ya yükseltirseniz daha uzun süre yaşayacaktır. Ayrıca daha güncel macOS sürümlerini yükleme yöntemleri de var.
İşin içinden çıkabilir miyim hocam. Kendim yapamam hiç mac ile aram yok bilgisayarcıya yaptırabilir miyim sizce pek masraflı olmadan?

İşin içinden çıkabilir miyim hocam. Kendim yapamam hiç mac ile aram yok bilgisayarcıya yaptırabilir miyim sizce pek masraflı olmadan?
Örnek videoları var, fazla zor bir işlem değil. Ayrıca şunu da belirteyim eğer bütçenizi yükseltemeyecekseniz dediklerimi yapın. Şu an MB 2011 Pro yaklaşık 4-5 bin arası satılıyor. O fiyata alacağınız ve MB 2011 Pro'dan daha iyi performans verecek bilgisayar göremedim. Zaten ilk 2 sene fazla ağır şeyler yazacağınızı da sanmıyorum. Bu yüzden RAM + WLAN upgrade ile kullanabilirsiniz.

Örnek videoları var, fazla zor bir işlem değil. Ayrıca şunu da belirteyim eğer bütçenizi yükseltemeyecekseniz dediklerimi yapın. Şu an MB 2011 Pro yaklaşık 4-5 bin arası satılıyor. O fiyata alacağınız ve MB 2011 Pro'dan daha iyi performans verecek bilgisayar göremedim. Zaten ilk 2 sene fazla ağır şeyler yazacağınızı da sanmıyorum. Bu yüzden RAM + WLAN upgrade ile kullanabilirsiniz.
Programları indirmede sorun yaşar mıyım. Vs code falan destekliyor mu acaba

MacBook Pro 2011 early 13" kullanıcısı olarak tavsiyelerde bulunabilirim. Cihazımın alabileceği en yüksek sürüm High Sierra olduğu için OpenCore legacy patcher kullanarak Sonoma yükledim ve şu anda hemen hemen güncel MacBook'ların kullandığı çoğu özelliğe erişebiliyorum. Eğer kod yazmak istiyorsan patcherı kurmak zorundasın çünkü kod yazmak istediğin programlar sürümün eski olduğu için App Store'dan indirilmeyecek. Yukarıda hafif bir cihaz olsun demişsin fakat bu cihazın sandığının aksine hafif olduğunu düşünmüyorum çünkü bu bir Air serisi MacBook değil kaba ve ağır bir kasası var. Performans olarak bu modelde seni tatmin eder mi bilmem ama benim için yeterli bir performansı var. Ben kendi MacBook'uma bataryası şişik olarak 2 bin lira gibi bir fiyata sahip oldum. Alalı 1 yıl falan oluyor. Bence öğrenci birisi için gayet de yeterli biraz. Ekranı, hoparlörleri, klavyesi, touchpadi bence günümüzde eksik kalır bir yanı yok. Sana önerim eğer alacaksan 4 bin liradan fazla vermemen ve aldığında SSD ekleyip RAM'leri daha yüksek bir RAM ile değiştirip batarya eğer servis gösteriyorsa değiştirmen. Bu şekilde randımanlı kullanabilirsin.

Dosya Ekleri

• IMG_20240425_062927.jpg
    IMG_20240425_062927.jpg
    70,4 KB · Görüntüleme: 3

Geri
Yukarı