Kodlama nasıl yapılır?

Peyderpey

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, ben kodlama yapımını öğrenmek istiyorum. Bilginiz varsa yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Belli bir konu yok direktmen kodlamanın nasıl yapıldığını öğrenmek istiyorum.
bu ekrana

class HelloWorld { public static void main(String[] args) { int a = 5; int b = 10; System.out.println(a+b); } }

bu kodu kopyalayıp yapıştır, 5 ile 10'u toplar, ekrana 15 yazdırır, iki sayıyı toplayan bir kod.

Belli bir konu yoksa kodlama dediğin şey bu kadar.

Bilgisayar müh okurken 1. Sınıfta bilgisayar kullanmayı bile bilmeyen arkadaşlarım vardı. Adam şuan takır takır mobil app yazıyor.
Neyse kıssadan hisse; üniversite eğitimlerine bak.
Google; x üniversitesi comp eng açık ders.

Üni dersleri dışında, Google a programlama nasıl öğrenilir diye yazsan yüzlerce makale video bulursun. Buradan birilerinin yönlendirmesi ile yapmak zor. Her ağızdan bir laf çıkar. 1-1 mentor bulman lazım. Seni adım adım izleyen yönlendiren falan. Tanıdığın yoksa zor. Bu sebeple üni dersleri neyse onu öğrenmek en doğru karar.

Merhaba, ben kodlama yapımını öğrenmek istiyorum. Bilginiz varsa yardımcı olur musunuz?
Çalışarak öğrenebilirsin. Durmadan, yorul madan, sıkılmadan çalışarak.

Enterprise seviyesi şeyler üreteceğim diyorsan aklında olsun daha en baştan öyle bir ürün yapmak inanılmaz zor.

Bir proje belirler ve çalışmaya başla. @RaSGooL unda dediği gibi buradan sana hayır gelmez.

Geri
Yukarı