Telefondan mobil bankacılık kullanmak tehlikeli mi?

Fthh34

Yoctopat
Telefona mobil bankacılık uygulamasını kurdum. Ama şifre kayıtlı değil, yani hesaptan çıkarken çıkış yapıyorum ve tekrar girişimde şifre istiyor.
Bir haber hatırlıyorum. Adam telefonuna bir virüslü program mı indirmiş ne, sonra hesaptan paraları çekilmiş, yanlış hatırlamıyorsam böyle bir haberdi.

Demem o ki telefonda bu uygulama varken ama her seferinde hesaptan çıkış yapıp sonra tekrar şifre girerek giriş yaparak kullanmak güvenilir midir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer virüslü bir dosya veya uygulama indirirseniz zaten sizin ekran hareketlerinizi izleyeceği için yeniden giriş yaptığınızda şifrenizi öğrenecek. Bunun çözümü bilinçli bir kullanıcı olup güvenilir internet sitelerini kullanmak. APK indirmemek ve uygulama indirmek için Play Store kullanmak.

Akbank kullanıyorum biyometrik şifre ile giriş yapabiliyorum kullandığınız banka uygulamasında bu özellik varsa etkinleştirin.

Senelerdir mobil bankacılık kullanıyorum şimdiye kadar hiçbir sıkıntı yaşamadım. Tabii ki telefona ne olduğu bilinmeyen uygulama vs. yüklemiyorum.

Eğer virüslü bir dosya veya uygulama indirirseniz zaten sizin ekran hareketlerinizi izleyeceği için yeniden giriş yaptığınızda şifrenizi öğrenecek. Bunun çözümü bilinçli bir kullanıcı olup güvenilir internet sitelerini kullanmak. APK indirmemek ve uygulama indirmek için Play Store kullanmak.
Hocam şu APK araştırdım ama tam anlamadım. Tam olarak nedir bu yani nasıl indiriliyor, bileyim de yanlış yapmayayım.

Hocam şu APK araştırdım ama tam anlamadım. Tam olarak nedir bu yani nasıl indiriliyor, bileyim de yanlış yapmayayım.
Örneğin WhatsApp, İnstagram veya bir oyun indirirken Play Store kullanın. Oyunun APK'sını aramayın. Onun dışında dediğim gibi bilinmedik saçma sitelere giriş yapmayınız. Reklamlara tıklamayınız. Sorun çıkmaz tahminimce.

Geri
Yukarı