Custom ROM'lu telefonda bankacılık uygulamaları kullanmak ne kadar güvenli?

AnimusOxyGeN

Centipat
Daha fazla  
S7 cihazımda bu ROM'u kullanıyorum, Binance veya Yapı Kredi uygulamalarını yükleyip kullanmak güvenli mi?

S7 cihazımda bu ROM'u kullanıyorum, Binance veya Yapı Kredi uygulamalarını yükleyip kullanmak güvenli mi?

Öncelikle; hiçbir türlü güvenli değil, ROM'u uyarlayan kişi içine virüs sıkıştırmış olabilir. Bu konuda %100 güvenli diyemeyiz. Yorumlarına bak, ROM'u imajlayan kişinin ROM geçmişine bak. Ben önceden S7 Edge cihazımda kullanmıştım bu arada bu ROM'u. Bankacılık uygulamalarımı kullanmıştım ve bir problem söz konusu olmamıştı.

Güvenilir kişilerden indirmeni tavsiye ederim. Yazılımın içinde herhangi bir truva atı olabilir. Bana göre en iyisi cihazın kendi ROM'unu kullanmak.

Güvenli değil, Custom ROM kullanmayı en son çare olarak görüyorum o da cihazı farklı amaçlarla değerlendirecekseniz. Bankacılık uygulamalarının kurulması ve bilgilerin girilmesi yüksek düzeyde risk içerir bu sistemlerde.

ROM konusunda garanti edemeyiz. Her türlü bir durum olabilir kontrol etmek gerekiyor. @Umut Nas hocam tam sizi etiketleyecektim umut nas diye arattım. Bulamayınca kendi açtığım konudan bakayım dedim hesabı sildiniz sandım. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı