Çözüldü Telefondan Windows 10 ISO ile USB Hazırlamak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Thefluen

Centipat
Telefona Windows 10 ISO dosyasını indirdikten sonra ISO dosyasını telefondan flash belleğe atarsak bilgisayarımıza format atma işlemini gerçekleştirebilir miyiz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır. ISO dosyasını flasha atarak UEFI bellek oluşturulmuyor bunun için program ile dosyayı flash belleğe yazdırmanız gerekmekte bilgisayarda Rufus'u tavsiye ederim mobil için bi bilgim yok.

@Thefluen BIOS ayarlarınızı sıfırlayabilir misiniz? Depolama birimi içerisinde işletim sistemi varsa bu yöntemle açılması gerekiyor. Sanırım boot ayarlarıyla oynamışsınız. Eğer içerisinde işletim sistemi yoksa, mecburen farklı bir bilgisayar yardımıyla işlem yapmanız gerekiyor.

@Thefluen BIOS ayarlarınızı sıfırlayabilir misiniz? Depolama birimi içerisinde işletim sistemi varsa bu yöntemle açılması gerekiyor. Sanırım boot ayarlarıyla oynamışsınız. Eğer içerisinde işletim sistemi yoksa, mecburen farklı bir bilgisayar yardımıyla işlem yapmanız gerekiyor.
BİOS ayarlarını sıfırlamayı denedim ama değişen bişi olmadı yine aynı hatayla karşılaşıyorum

Telefondan ISO dosyasını USB'ye yazdırabilir miyiz?
Hayır yazdıramazsın. USB'de önceden GPT ve MBR bölümü oluşturulmadıysa yapamazsın ama eğer ki bu bölümler sağlam olsaydı ISO dosyası içindekileri direk USB belleğe kopyalayıp işlemi başarıyla yapabilirdin.

Geri
Yukarı