Telefonlar internette neden daha ucuz ?

fouur

Kilopat
Daha fazla  
Perakende satış fiyatı 1.800 civarında gezen bir telefon nasıl oluyor da internette 1.450 - 1.500 TL'ye kadar düşebiliyor ?

• İnternetten böyle telefonları almak ne kadar mantıklı ?
  • İleride ne gibi sorunlarla karşılaşmam söz konusu ?
  • IMEI sıkıntısı yaşar mıyım ?

Satıcı yasal yollardan ithal ettiğini belitmekte.
@Recep Baltaş özellikle sizin yorumunuzu bekliyorum.

Hocam normalde 700 tl olan bir cep telefonunu 600 tl ye aldım kapıda ödemeyle aldığım yer hepsi burada ürün gayet sağlam garantisi kutusu faturası her şeyi var. Neden daha ucuz: normal telefoncular o ürün' den 10 tane alırlar ve satış kitlesi o bölgedir.Böyle büyük bir kuruluş o üründen toptan 1000 adet alıyor hem daha ucuza geliyor hemde satış kitlesi çok daha geniş (tüm dünya).

Mağazaların kirası, çalışanı, deposu, teşhir ürünü gibi birsürü ıvır zıvır ek masrafları varken, internet sitelerinin sadece deposu, sunucu masrafları, bir kaç çalışanı var.
Bence bu sebeplerden fiyat farkı.
Bunun dışında bazı mağazaların özel garanti/servisleri var bunlar da fark yaratıyor; internet sitelerinin sadece distribütör garantisi oluyor genelde.

İlerde distribütör firma kaçarsa yakalayamazsın kolay kolay :D

Ben Bi Mağazada Sormuştum Satış Müdürüne Bu soruyu Adam Bana İnternette Dükkan Kirası Yok Vergi Az Oluyor Dedi Çalışan Parası Yok Dedi

Mağazada satılan telefonlar mağaza kirası, üzerine pay çıkarma gibi durumlardan dolayı pahalı olabilir. İnternet mağazasında böyle bir durum söz konusu değil.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı