Telefonlarda fabrika ayarlarına sıfırlama virüsü siler mi?

nomore2k

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, telefonumda bariz bir virüs belirtisi yok. Sadece daha önceden silip yüklediğim APK oyunlar falan virüs bulaştırmış olabilir şüphesindeyim. Telefonumda belirgin bir virüs belirtisi göremedim ama içim rahat olsun istiyorum. Telefonu fabrika ayarlarına sıfırlamak içimi rahatlatır mı? (yaklaşık 4 5 gün önce Malwarebytes Android sürümü ile tam tarama yaptım bir şey bulmadı). Ama ben yine de içimin rahat olmasını istiyorum. Çünkü saçma sapan APK oyunlar falan yüklemiştim. Fabrika ayarlarına sıfırlamak bu tarz basit virüsleri falan siler öyle değil mi?(sıfırlama ekranında karşıma 'yukarıda listelenen tüm öğeler kalıcı olarak silinecek: Hesaplar, kişiler, fotoğraflar ve videolar, uygulamalar, yedekler, bu cihazdaki diğer öğeler' şeklinde bir ekran çıktı).

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok eskiden 8-10 taneye yakın apk vardı android telefonumda.İçlerinde zararlılarda varmış.Ayarlardan normal bir şekilde farbrika ayarlarına dön dedim ve sorun kalmadı.Bende yaygın bilinen sitelerden indirmiştim.Sıkıntı olacağını şahsen düşünmüyorum.Bence şuanda da zaralı yoktur telefonda malwarebytes ile tam tarama ve kaspersky tam tarama yaptıysan %99 temizdir.

Geri
Yukarı