Windows sıfırlama virüsü siler mi?

Wplayer

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, az önce bilgisayarımın yanına gittiğimde ekran kartı ışıkları yanmıyordu AFK bıraktığım masaüstü yerine BIOS ekranı açıktı ben de dokunduğumda ekran kartı acayip ısınmıştı soğumasını bekleyip tekrar açtım düzeldi. Şimdi bunun sebebi neydi? (bigisayarı 30-40dk önce açmıştım sistemim kötü değil.)
Virüs kalmasından şüphelendiğim için bilgisayarı sıfırlamaya koydum. Fakat sorum şu Windows 11 ayarlardan sıfırlamaya girip bu bilgisayarı sıfırla dedim. Böyle virüs varsa silinir mi?

Son düzenleme:
Silinebilir ancak temiz kurulum daha garanti bir yöntem bence.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

USB ile formatlamayı önerirdim fakat iş işten geçmiş :/ eğer bulut indirme yaptıysanız sorun olmayacağını düşünüyorum.

Silinir ama temiz kurulum daha iyidir bence.

Önce bir güzel tarama yap iyi bir antivirüs ile. Temizliyor mu bir bak. İçin rahat etmezse al USB'yi sil gitsin.

Ücretsiz ve sağlam bir bildiğiniz anti virüs programı var mı hocam?
Defender ile tam tarama yapsam olur mu?

Silinir ama temiz kurulum daha iyidir bence.

İnşallah hocam. Şu anda kurulumunu yaptım kapatıp soğumasını bekleyeceğim. Bakalım tekrar anormal şekilde ısınıyor mu anlarız.

Bir de olayı tam açıklayamadığımı düşündüğümden detaylı anlatayım.
Bilgisayarla işim vardı açıp içerideki işimi halletmeye gittim. İlk bıraktığımda masaüstü açık normal bir şekilde bekliyordu. Döndüğümde BIOS ekranının açık olduğunu gördüm. Kasanın içerisine baktığımda ekran kartının aydınlatmalarının yanmadığını gördüm. İlk başta ekran kartı yandı sandım yüreğime inmişti. Sonra kasayı açıp baktığımda sadece ekran kartının bu kadar sıcak olduğunu fark ettim diğer parçalar buz gibiydi resmen. Soğumasını bekleyip tekrar açtım ve bu sefer ekran kartı çalıştı ne olduğunu anlayamadım. Sizce bu neden kaynaklı hocam?
Bende daha fazla bekletmedim çünkü sistem normalden daha fazla fan sesi veriyordu bende parçalarımdan biri zarar görecek diye hemen kurtarma ekranından bulut yüklemeyle sıfırladım.

Son düzenleme:
Ücretsiz ve sağlam bir bildiğiniz anti virüs programı var mı hocam?
Defender ile tam tarama yapsam olur mu?

İnşallah hocam. Şu anda kurulumunu yaptım kapatıp soğumasını bekleyeceğim. Bakalım tekrar anormal şekilde ısınıyor mu anlarız.

Bir de olayı tam açıklayamadığımı düşündüğümden detaylı anlatayım.
Bilgisayarla işim vardı açıp içerideki işimi halletmeye gittim. İlk bıraktığımda masaüstü açık normal bir şekilde bekliyordu. Döndüğümde BIOS ekranının açık olduğunu gördüm. Kasanın içerisine baktığımda ekran kartının aydınlatmalarının yanmadığını gördüm. İlk başta ekran kartı yandı sandım yüreğime inmişti. Sonra kasayı açıp baktığımda sadece ekran kartının bu kadar sıcak olduğunu fark ettim diğer parçalar buz gibiydi resmen. Soğumasını bekleyip tekrar açtım ve bu sefer ekran kartı çalıştı ne olduğunu anlayamadım. Sizce bu neden kaynaklı hocam?
Bende daha fazla bekletmedim çünkü sistem normalden daha fazla fan sesi veriyordu bende parçalarımdan biri zarar görecek diye hemen kurtarma ekranından bulut yüklemeyle sıfırladım.
Kaspersky

Hocam Malwarebytes ücretsiz versiyonu ile scan attırdım sonuç böyle.

1703436231609.png

Sıfırlamadan sonra bilgisayarıma girdim ve Windows 11 Defender hata verdi.

1703437161865.png

Nasıl çözebilirim acaba? Ve hala virüs var ve o mu sebep oluyor?
Aç tuşunu açıyorum kendi kendine geri kapanıyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı