Telefonu yüzde kaç olunca şarja takmak lazım?

Ben Full bitiriyorum sonra 100 olunca çıkarıyorum Sadece. Ve şarjda da oynamıyorum 3700MAH olunca kolay oluyor.

Samsung A3 2017 kullanıyorum. Hala batarya değişimi yaptırmadım. Tek yaptığım şey %15'de şarj etmeye başlamak ve önerilen adaptörü kullanmak. %80 kadar değil %100 dolduruyorum. Zaten içindeki devre %80'den sonra yavaş şarj edecektir.

3 yıl geçmesine rağmen elimden düşürmeden 6 saat kullanabiliyorum.

İnsan gibi sabah 8'de çekip kullandığım zaman akşam 5-6 gibi geri takmam gerekiyor.

Bu arada Li-Po ile Li-On piller kimyasal olarak aynı yapıda denebilir. On eki gelince süslü gibi gözüküyor :D

Samsung A3 2017 kullanıyorum. Hala batarya değişimi yaptırmadım. Tek yaptığım şey %15'de şarj etmeye başlamak ve önerilen adaptörü kullanmak. %80 kadar değil %100 dolduruyorum. Zaten içindeki devre %80'den sonra yavaş şarj edecektir.

3 Yıl geçmesine rağmen elimden düşürmeden 6 saat kullanabiliyorum.

İnsan gibi sabah 8'de çekip kullandığım zaman akşam 5-6 gibi geri takmam gerekiyor.

Bu arada Li-Po ile Li-On piller kimyasal olarak aynı yapıda denebilir. On eki gelince süslü gibi gözüküyor :D

Abi elinden düşürme zaten camı kırılmasın 😆 😆

5000MA telefonu hep %100 yapıp kullanırsanız bir süre sonra bataryanın max olarak alabileceği değer 4996-4994 yavaş yavaş gider. 80 olduğunda çıkarılmasını öneririm. Bu devirde telefon almak bile zor.
Accubattery uygulaması işinize yarar.

Lityum pillerin en sağlıklı olduğu aralık %40-80 arası. Pratikte o kadar iyi ayarlamak mümkün değil. Elden geldiği kadar şarjı %40’ın altına ve %80’in üstüne çıkarmamakta fayda var. En azından telefonla çok işiniz olmadığı günlerde uygulayabilirsiniz.

5000MA telefonu hep %100 yapıp kullanırsanız bir süre sonra bataryanın max olarak alabileceği değer 4996-4994 yavaş yavaş gider. 80 olduğunda çıkarılmasını öneririm. Bu devirde telefon almak bile zor.
Accubattery uygulaması işinize yarar.
Xiaomi Redmi Note 9 Pro alırsam %80'de mi çekmeliyim?
Li-Po ise bitir ve tam doldur, Li-On ise %20 %80 arası tut.
Hocam Li-Po ise tam bitir tam doldur neye göre? Bununla ilgili türkçe kaynak var mı?

Son düzenleme:
%20 ile %80 aralığında tutmak en sağlıklısı.

Yeni konular

Geri
Yukarı