Telefonum 5GHz Görmüyor

Merdo44

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. Türk.net'e geçiş yaptım. Yeni bir ZyXEL VMG3625-T20A adında modem aldım. Bu modem 5GHz'i destekliyor ama telefonumda sadece 2.4GHz'e bağlanabiliyorum. Bilgisayarımda 2.4GHz veya 5GHz'e mi bağlandığı mı nasıl öğrenebilirim?

Merhabalar. Türk.net'e geçiş yaptım. Yeni bir ZyXEL VMG3625-T20A adında modem aldım. Bu modem 5GHz'i destekliyor ama telefonumda sadece 2.4GHz'e bağlanabiliyorum. Bilgisayarımda 2.4GHz veya 5GHz'e mi bağlandığı mı nasıl öğrenebilirim?
Telefonun da 5GHz desteklemesi gerek. Cihaz eski ise desteği olmayabilir.

Eğer yalnızca Wi-Fi 4 ise yani 802.11 b/g/n ise yalnızca 2.4 GHz'ye bağlanabilirsiniz. Ama Wi-Fi 5 ise yani 802.11'a/b/g/n/AC ise 5 GHz'ye de bağlanabilirsiniz.

Telefonun da 5GHz desteklemesi gerek. Cihaz eski ise desteği olmayabilir.

Samsung j8'de denedim sadece 2.4GHz olan gösteriyor. 5GHz'i göstermiyor yani bağlanamıyorum. Akşam j7'de deneyeceğim olursa bilgilendiririm. Bir de PC'min hangi GHz'i kullandığını nasıl analayabililrm.

Samsung j8'de denedim sadece 2.4GHz olan gösteriyor. 5GHz'i göstermiyor yani bağlanamıyorum. Akşam j7'de deneyeceğim olursa bilgilendiririm. Bir de PC'min hangi GHz'i kullandığını nasıl analayabililrm.
j7 de desteklemiyor diye biliyorum sadece orta fiyatlı ya da üst fiyatlı telefonlar destekliyor. Çünkü bende de j7 Prime var ondan biliyorum.

J8 modelin 5GHz desteği yok. J7 serisinde de J7 Pro dışında 5GHz desteği yok.

Bilgisayarda da aynı şekilde hangi Wifi ağına bağlı diye bakabilirsiniz. ***_2G ve ***_5G adında iki ağ olması gerek.

Kablo ile bağlı ise zaten 2.4GHz mi 5GHz mi diye bakmama gerek yok. Ethernet bunlardan bağımsız çalışıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı