Telefonum klozete düştü neler yapmalıyım?

KadirCe

Hectopat
Herkese iyi sosyaller;
Tuvalete cep telefonu ile girmenin olası bir sonucu olarak yaklaşık bir saat önce telefonumu klozete düşürdüm. Mikrofon ve şarj girişi suya batacak şekilde hoparlör kısmı yukarı da olacak şekilde dikey bir biçimde düştü ve yarısına kadar suya battı. Telefonun arka kapağı ve pili çıkabiliyor. Hepsini çıkardım ve kaloriferin üzerine koydum. Saç kurutma makinesini, suyu daha içeri yayar diye tercih etmedim. Sizce ne kadar süre kalorifer üzerinde bekletmeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese iyi sosyaller;
Tuvalete cep telefonu ile girmenin olası bir sonucu olarak yaklaşık bir saat önce telefonumu klozete düşürdüm. Mikrofon ve şarj girişi suya batacak şekilde hoparlör kısmı yukarı da olacak şekilde dikey bir biçimde düştü ve yarısına kadar suya battı. Telefonun arka kapağı ve pili çıkabiliyor. Hepsini çıkardım ve kaloriferin üzerine koydum. Saç kurutma makinesini, suyu daha içeri yayar diye tercih etmedim. Sizce ne kadar süre kalorifer üzerinde bekletmeliyim?
Hacı temizleyebildiğin kadar temizle ardından pirincin içine koy emer suyu.

Herkese iyi sosyaller;
Tuvalet suyu pis miydi? Anakartı kontrol ettiniz mi?

Pirince yatırın :) (!)

Bu arada geçmiş olsun. Sökebildiğiniz batarya vs her şeyi sökün ve kurutmayı bekleyin kurutmadan açmayın. Ekrana vs su girdiyse işin zor destek almadan çözüme kavuşmaz.

Herkese iyi sosyaller;

Cihaz kaç dakika kaldı içinde? Yani beklediniz mi yoksa hemen çıkarttınız mı? Ona göre bir oksitlenme olacaktır.

Hacı temizleyebildiğin kadar temizle ardından pirincin içine koy emer suyu.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tuvalet suyu pis miydi? Anakartı kontrol ettiniz mi?
Su temizdi hocam.
En az bir iki saat beklet ancak pili sakın kaloriferin üzerine koyma. Sıcaktan şişebilir ve kullanılamaz hâle gelebilir.
Pili aldım kaloriferin üzerinden şimdi teşekkürler.
Pirince yatırın :) (!)

Bu arada geçmiş olsun. Sökebildiğiniz batarya vs her şeyi sökün ve kurutmayı bekleyin kurutmadan açmayın. Ekrana vs su girdiyse işin zor destek almadan çözüme kavuşmaz.
Ekrana su girmemişti. İnşallah sızmaz.
Cihaz kaç dakika kaldı içinde? Yani beklediniz mi yoksa hemen çıkarttınız mı? Ona göre bir oksitlenme olacaktır.
4 saniye kaldı hocam. Fazlası yoktur.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Teşekkürler

Yeni konular

Geri
Yukarı