Telefonum zorla tamir edildi ve para istiyorlar

Bir kişi birinin malına el koyamaz bu bir suçtur bunu sadece üst kurumlar yapabilir bir esnaf veya kişi değil.

Adam malzeme parası koymuş, alın teri koymuş emeğinin karşılığını istiyor. Telefonu bozuk olarak geri verebilir ama tamir edilmiş veremez. Bedavaya sen verir misin biraz mantıklı düşün tek taraflı düşünme.

Bu parasını ödememi mi gerektirir adama diyorum ki parçanın parası 350TL onun parasını vereyim adam diyor ki benim işçiliğim ne olacak ulan onay olmadan telefon tamir ediyosun gel zarara girme taktığın parçanın parasını vereyim diyorum adam hala kârını düşünüyor.

Hocam öğrenciyseniz falan param yok abi 400TL yapalım. Yap bir abilik falan deyip orta yol bulmaya çalış. Yoksa iş gerçekten çok uzar.

Bir kişi birinin malına el koyamaz bu bir suçtur bunu sadece üst kurumlar yapabilir bir esnaf veya kişi değil.
TİCARİ İŞLEMLERDE REHİN HAKKININ KURULMASI VE TEMERRÜT

SONRASI HAKLARIN KULLANILMASI HAKKINDA YÖNETMELİK

Rehin Hakkı, Rehin Sözleşmesi ve Rehin Sistemleri

Rehin hakkının kurulması

MADDE 5 –
(1) Rehin hakkının kurulmasının aşamaları şunlardır:

a) Rehinle güvence altına alınabilecek mevcut veya müstakbel bir borcun varlığı.

Burada tam olarak ne anlatılmış anlamadım fakat ortada borç varsa rehin alabilir galiba.

Adam malzeme parası koymuş, alın teri koymuş emeğinin karşılığını istiyor. Telefonu bozuk olarak geri verebilir ama tamir edilmiş veremez. Bedavaya sen verir misin biraz mantıklı düşün tek taraflı düşünme.

Etmeseydi o zaman kendisi hata yapmış onayımı alması gerekirdi empati yap biri gelip senin arabana izinsiz spoiler takıyor ve sonra zorla parasını almaya çalışıyor aynı şey.

Senin malını gasp etmiyor. Adam yaptığı cihazın parasını almadığı için ürünü teslim etmiyor. Sen olaya kendi açından bakıyorsun sadece. Sen birinin ürününü tamir etmiş olsaydın parasını almadan ürünü teslim eder miydin?

Etmeseydi o zaman kendisi hata yapmış onayımı alması gerekirdi empati yap biri gelip senin arabana izinsiz spoiler takıyor ve sonra zorla parasını almaya çalışıyor aynı şey.

Tamam da illa o telefonu yaptıracaktın sonuçta. İşi uzattığında bir şey elde edemezsin. Maksimum kavga çıkar. Mahkeme vs ile çözebileceğiniz durum değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı