Telefonun ekranında yarı saydam uygulama görüntüsü kaldı

TheEray

Decapat
Daha fazla  
Telefonun ekranında yarı saydam şekilde sürekli kullanılan bir uygulamanın görüntüsü kaldı hiçbir şekilde geçmiyor.

WIN_20221129_19_45_11_Pro.jpg

Tek bir resim değil üst üste eklenmiş birden fazla görüntü var daha rahat görülebilmesi için beyaz ekran üzerinde göstermek istedim.

Telefonun ekranında yarı saydam şekilde sürekli kullanılan bir uygulamanın görüntüsü kaldı hiçbir şekilde geçmiyor.

Eki Görüntüle 1588333

Tek bir resim değil üst üste eklenmiş birden fazla görüntü var daha rahat görülebilmesi için beyaz ekran üzerinde göstermek istedim.
OLED Burn in'e benziyor.

Halk arasında AMOLED yanığı olarak geçer. OLED ve AMOLED panellerde olma olasılığı var marka farketmeksizin. İz kalıcı ve ekran çöp. Ekranı değiştirmediğiniz sürece o iz kalacak. Özellikle eski panellerde çok daha yaygın.

Ghost screen dediğimiz olay.Amoled ve oled ekranlarda yüksek parlaklıkta sabit görüntüde meydana geliyor.Telefonu soğutun parlaklığı azaltın.Geçme ihtmali yüksek.

Hocam telefonu bir süre kullanmayın,hatta kapatın birkaç saat bekleyin. Eğer görüntü gidiyorsa ghost screendir. Eğer gitmiyorsa amoled yanığıdır. İkisinin de tek çözümü panel değişimi.

AMOLED yanığı, hayalet ekran deniliyor tek çözüm ekran paneli değişimi.
Çok önemli bir sorun değil sadece kozmetik açısından görüntü kirliliği yapıyor.

Çok sağ olun hocam.

Ghost screen dediğimiz olay. AMOLED ve OLED ekranlarda yüksek parlaklıkta sabit görüntüde meydana geliyor. Telefonu soğutun parlaklığı azaltın. Geçme ihtmali yüksek.

Hocam sorun bayağıdır var telefon bana ait değil ama deneyeceğinm teşekkür ederim.

Geri
Yukarı