Telefonun Wi-Fi'sini açınca internet çok yavaşlıyor

blackkarga

Picopat
Yer
Ankara
Arkadaşlar, iPhone 11 kullanıyorum evdeki telefonların hiçbirinde bu yaşanmazken benim telefonun Wi-Fi'ını açınca Valorant bile oynayamıyorum. Ping 70-80'e çıkıyor ve upload hızım çok düşüyor. Sebebi ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, iPhone 11 kullanıyorum evdeki telefonların hiçbirinde bu yaşanmazken benim telefonun Wi-Fi'ını açınca Valorant bile oynayamıyorum. Ping 70-80'e çıkıyor ve upload hızım çok düşüyor. Sebebi ne olabilir?

Müşteri hizmetlerini arayıp modemin band frekansını değiştirmek istediğinizi söyleyin. Telefonla modem çakışıyor.

WiFi'yi açtığında büyük ihtimal iCloud yedeklemesi yapıyor. WiFi açık bir şekilde galeriyi aşağı kaydırır mısın? Fotoğrafları yedekliyor olabilir, eğer bir şey yazmıyorsa başka dosyaları yedekliyor da olabilir.

Bunu deneyebilirsiniz. Ayrıca iCloud yedekleme açıksa kapatın.
@bugraesk Aaa hocam siz rehberin sahibiydiniz. Hatırlamadan paylaştım 😅

Son düzenleme:
Bunu deneyebilirsiniz. Ayrıca iCloud yedekleme açıksa kapatın.
@bugraesk Aaa hocam siz rehberin sahibiydiniz. Hatırlamadan paylaştım 😅

Teşekkür ederim. :) @blackkarga eğer sorun upload yaparken ping artmasıysa (yani iCloud yedeklemesi gibi), modeminde QoS ayarı yaparak sorunu kökten çözmeyi deneyebilirsin. Yukarıdaki rehber TD-W9970 modemi için fakat çoğu modemde QoS ayarı bulunuyor.

Teşekkür ederim. :) @blackkarga eğer sorun upload yaparken ping artmasıysa (yani iCloud yedeklemesi gibi), modeminde QoS ayarı yaparak sorunu kökten çözmeyi deneyebilirsin. Yukarıdaki rehber TD-W9970 modemi için fakat çoğu modemde QoS ayarı bulunuyor.
Bende sorun download yaparken artmasıydı ve onu da bir nebze çözdü aslında. Yapılabiliniyorsa en iyisi ethernet kullanmak...

Bende sorun download yaparken artmasıydı ve onu da bir nebze çözdü aslında. Yapılabiliniyorsa en iyisi ethernet kullanmak...

Tabii ki sorun download yaparken artmasıysa onu da çözer. Ama arkadaşın upload hızı da düşüyormuş. Çok büyük ihtimal WiFi'yi açtığında bir şeyler yedekleme yapıyor. Benim asıl QoS ayarı yapmamın sebebi de bu iCloud ve WhatsApp yedeklemeleriydi. Şu an çok rahat, evdekilerin telefonlarını kurcalamama gerek kalmıyor. :)

Geri
Yukarı