Telefonunuzun Hangi Özelliklerini Kullanıyorsunuz?

Adamın yaşadığı yerde olsa başka yerde olsa o kadar para verilir mi? Sorusunu yanlış anlamayın. içindeki özellikler o kadar ediyor mu?

Hocam benim alım gücüm olsa, para eder demek istiyorum. Fazla bir şey değil, LG alıp da anakart ile uğraşacağıma, kaliteli, üst modelleri almayı tercih edebilirim o şartlarda. Ama Türkiye şartında imkansız. Doktor da olsam o kadar para etmez bir telefon. Yani şartlara göre değişiyor.

Edit; Bana göre bir GM de o parayı hak etmiyor. Dikkat TR şartında.

Son düzenleme:
@dev_Rabbit
  • Ayarlardan "Lib ve Dex dosyalarını tekrar linkle" seçeneği aktif mi?
  • Ayarlardan kurulum yeri olarak "otomatik" mi seçili?
  • Uygulamaları önce SD karta taşıyıp sonra mı linkliyorsun, yoksa sadece SD karta mı linkliyorsun?
  • İkinci alanın ext4 ile mi biçimlendirildi?
  • Ve yan menüden "Betikleri Tekrar Oluştur" ile ext4 alan seçilerek işlemi yapıp telefon yeniden başlatıldı mı?

Zaten o üst düzey cihazları alan, 7 Plus var Note 8'e geçicem diyen tipler için fiyatlar bu derece uçtu. Maalesef ama maalesef bizim ülkedeki kullanıcılar bilinçli bir tüketici değiller. Yani benzin ucuz olsun yoldaki çocuklar pet şişelere doldurmuş birbirine atar halde bulursun.o_O Yabancı insanlara soruyorum yeni telefon alır mısın? diye verdikleri cevap, telefonumda herhangi bir sıkıntı yok ki neden başka bir telefon alayım yada 700 dolara daha iyi şeyler alırım oluyor.:morgöz: Yani onların mantığınla düşünecek olursak zamanında iyi bir model almış (misal S6) ve onu sırf yeni modeller geliyor diye değil veya çok eskidi artık değiştireyim de demiyor. Bozulunca veya artık ihtiyaçlarını karşılamakta zorluk çıkardığı andan itibaren değiştirmeye başlıyorlar. Burada ise adeta moda gibi telefon değiştiriliyor. (Hoş bugünlerde ki modayı da beğenmiyorum ama neyse.)

Tabi birde bu cihazların etkin olmayan kişilerce kullanımı var. Bir baba çocuğuna S7 alırsa artık o çocuğu tutabilir mi? Saçma sapan YouTube videoları bile çeker. Geçen otobüste onları dinliyorum S7 için ROOT arayışına girmiş daha performanslı olacak diyordu arkadaşına. Ulan sen daha ROOT'un ne olduğunu ve ne zaman kullanıldığını öğren duymuşsun bir yerlerden ama ne olduğu hakkında en ufak bir bilgin yok. Neyse bu konu epey uzayıp gider. Bizler en azından çevremizdeki kişileri bilinçlendirelim.

Bu arada sağlam bir bilgisayarım olmadığından telefonun her özelliğini kullanırım. :kedi:
Bunu söylemeden de edemeyeceğim. Teknoloji camiasında pek bir bilgisi hatta hiçbir bilgisi olmayan avarelerin elinde o üst düzey S8, P10 Plus, 7Plus, U11 gibi cihazları görünce ahh ulan o bende olacaktı varya... neden bende değil onda ki! demekte gelmiyor değil içimden.:kızgın:

Son düzenleyen: Moderatör:
@dev_Rabbit
  • Ayarlardan "Lib ve Dex dosyalarını tekrar linkle" seçeneği aktif mi?
  • Ayarlardan kurulum yeri olarak "otomatik" mi seçili?
  • Uygulamaları önce SD karta taşıyıp sonra mı linkliyorsun, yoksa sadece SD karta mı linkliyorsun?
  • İkinci alanın ext4 ile mi biçimlendirildi?
  • Ve yan menüden "Betikleri Tekrar Oluştur" ile ext4 alan seçilerek işlemi yapıp telefon yeniden başlatıldı mı?

Link2SD kullanmayalı uzun zaman oldu. Şu an hafıza birleştirme olayını kullanıyorum. Ama dediklerinizi uygulayacağım. Yapamazsam konu açar sizi rahatsız ederim artık. :mutlu:

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı