Telekinezi mümkün mü?

türk1adam

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
CPU Sıvı Soğutma: Lian Li Galahad AIO 240 Black 240 mm.
PSU: Rampage RMP-600-80PB 600W 14CM Siyah Fan 80 Plus Bronze.
SSD: SAMSUNG DISK PCI-E 1TB NVME 980 MZ-V8V1T0BW 3500/3000 MB/s.
RAM: Apacer Nox 16GB (2x8GB) DDR4 3600 MHz CL18 Gaming RAM .
ANAKART: MSI B660M BOMBER LGA1700 DDR4 Micro ATX
EKRAN KARTI: Gigabyte RTX 3060 Eagle 12G GV-N3060EAGLE-12GD 192 Bit GDDR6 12 GB.
İŞLEMCİ: Intel i5-12600KF On Çekirdek 3.70 GHz
Telekinezinin mümkün olmadığını biliyorum ama YouTube'da bununla ilgili videolarda ve yorumlarında herkes bunun gerçek olduğuna hatta bunu yaptıklarını söylüyor. Bunların sayısı hiç de az değil ama araştırma yaptığımda ve fen lisesindeki fizik hocama sorduğumda doğaüstü güç olmadan mümkün olmadığını söylüyorlar. Benim merak ettiğim şu; gerçekten bu mümkün mü? Sadece bu alanda ciddi derecede bilgili insanlar yorum yapsın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mümkün değil. Yapıyormuş gibi gösterilenler de sihirbazların yaptığı numaralardaki gibi şeyler. Bir şey uçuyor ama aslında rüzgar uçuruyor. Kaşık büküyor mesela. Kaşığı aslında eliyle büküyor. Masanın üstüne koyup hiç dokunmadan oradan büksün bakalım.

Neyin ciddi derecede bilgisi abi? Deney ve gözleme dayalı olmayan bir olguda ne gibi bir yüksek bilgi seviyesi isteniyor? Her "Ben yapıyorum ışte" diyeni de ciddiye alacaksan sıkıntımız var.

Fen lisesindeki fizik hocan da saçma sapan bir cevap vermiş. Telekinezinin bilimde yeri yok. Doğaüstü güç diye de bir şey yok. Kutsal kitaplarda geçen "mucizelerin" de bilimle alakası yok. Aksini düşünüyorsan da bilimle işin yok.

Hocam şöyle.Telekineziyi günümüzde yapmak imkansız.Belki ilerde bazı özel aletlerle yapılabilir.Eğer yapılırsa bu aletler manyetizma ve elektrik ile çalışacak. Hiç bir alet olmadan yapmak ise imkansız.Çünkü dediğim gibi yapılırsa elektirik ve manyetizma ile yapılacak ve bizim beynimizin ürettiği elektirik yetmez.Beyin maksimum bi ampül kadar elektirik üretebilir ki ondada bütün nöronların aktif olması gerekir.Böyle bir şeyde de epilepsi krizi geçirip ölürsün.O internette yaptığını söyleyen insanlar yalan söylüyor.Hatta bir kısmı ile bilim insanları eşliğinde kontrollü bir ortamda yapmaları söyleniyor ve yapamıyorlar.
Daha detaylı bilgiye şu linkten ulaşabilirsiniz:Telekinezi ve Telepati

Bilimsel olarak çeşitli beyin deneyleri sonucunda telekinezi ve telepati gerçekleştirmek mümkün. Hatta Evrim Ağacı'nın hem telekinezi hem de telepati ile ilgili iki adet videosu var.

Bu zamana kadar ''Ben yaptım'' diyen kişiler ise bilimsel olarak bir kanıt sunmadığı için ''sahtekar'' olarak anılıyorlar.

Son düzenleme:
Telekinezinin mümkün olmadığını biliyorum ama YouTube'da bununla ilgili videolarda ve yorumlarında herkes bunun gerçek olduğuna hatta bunu yaptıklarını söylüyor. Bunların sayısı hiç de az değil ama araştırma yaptığımda ve fen lisesindeki fizik hocama sorduğumda doğaüstü güç olmadan mümkün olmadığını söylüyorlar. Benim merak ettiğim şu; gerçekten bu mümkün mü? Sadece bu alanda ciddi derecede bilgili insanlar yorum yapsın.

Hayır, ancak statik elektrikle veya rüzgarı ellerinizle yönlendirerek bir bakıma kağıt veya alimünyum döndürürsünüz, ancak telekinezi mümkün değil.

Geri
Yukarı