Telekinezi Gerçek mi ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ne yazıyormuş söyle de öğrenelim. 6000 tane ayet okutma şimdi bana. Ayrıca bana bilimsel kanıtla gel, öyle dini şeyler bir şeyi kanıtlamaz.
Kuran-ı Kerim'i yalanlıyor musun yani ? Eğer yalanlıyorsan senle uğraşmaya değmez yazık. Bu arada git araştır ayetleri hadi bakalım.

Bu efsane yaşıyor mu ya? Beynimizin %100'ünü kullanıyoruz, çalışmıyorsa kafamızın içinde ne işi var?
Kendini işlemci olarak gör. Ve en güçlü ekran kartını taktın. İşlemcin darboğaz yapıyor ve en güçlü ekran kartının %10'unu kullanıyor. Buda tüm ayarları low'a almak demek. Yani ilerideki binaları göremiyoruz ama ekran kartımızın % 100'ünü kullansaydık ayarları ultraya alıp ilerideki binaları görebilirdik :) Beynin heryeri çalışıyor ama iş kullanmaya gelince bu rakam %10 a kadar düşebiliyor. %5 diyenler felan da var.

Kuran-ı Kerim'i yalanlıyor musun yani ? Eğer yalanlıyorsan senle uğraşmaya değmez yazık. Bu arada git araştır ayetleri hadi bakalım.
Güldürüyordun ama artık sinirlenmeye başladım. Kur'an'a inanmayana "yazık" demek ne oluyor? Tercih değil mi? Ayrıca @Silinen üye güzel bir benzetme yapmışsın ama keşke bilgi doğru olsaydı.

Güldürüyordun ama artık sinirlenmeye başladım. Kur'an'a inanmayana "yazık" demek ne oluyor? Tercih değil mi? Ayrıca @Silinen üye güzel bir benzetme yapmışsın ama keşke bilgi doğru olsaydı.
Senle uğraşmayacağım, internetten gördüğü her bilgiye inanan cahiller.

Ben beynimizin %10 civarı kullanıldığına inanıyorum. Senin fikrine de saygı duyuyorum. Ama bence gene de %10 kullanıyoruz :)

Beynimizin tamamını kullanıyoruz. Kuran da da böyle bir ayet görmedim konumuz da bu değil başka yerde tartışmak daha mantıklı. Gelelim telekineziye. Sadece bilimsel bakmamak lazım bence hayal gücünüzü kullanın. Bilimin her zaman bize söylediği şeyleri ezberleyip onlara göre konuşursak yeni şeyler keşfetmemiz yada bulmamız zor olur.

Bir konu daha din tartışmasına girmeden üsluplu bir şekilde tartışılamamış. Sistem önerileri dışında bir konu açılması yaramıyor bu foruma. Neyse ki onda da forumca belirlenen standartlar var da büyük tartışmalar olmuyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı