Telemetri ayarları kapatılmalı mı?

567193

Centipat
Biliyorsunuz Windows belirli veriler istiyor sizden bende her kurulumda yerel hesap kurup hepsini devre dışı bırakıyorum gizliliğimi önemsediğim için ancak eksileri nelerdir? Hangi seçenek sizce daha iyi?

Windows ve gizliliğe önem vermek. Açıkçası Windows kullanan birisi olarak ne kadar telemetri verisini gönderme desek te bir şekilde sunucularına gönderiyor. Uğraşmak istemiyorum derseniz Rufus ile USB yazdırırken Telemetri seçeneğini seçerseniz kurulumda göstermez.

Biliyorsunuz Windows belirli veriler istiyor sizden bende her kurulumda yerel hesap kurup hepsini devre dışı bırakıyorum gizliliğimi önemsediğim için ancak eksileri nelerdir? Hangi seçenek sizce daha iyi?

Ben o&o shutup kullanıyorum, güncelleme geldiğini varsaymazsak %90~ veri gönderemiyor.

Windows ve gizliliğe önem vermek. Açıkçası Windows kullanan birisi olarak ne kadar telemetri verisini gönderme desek te bir şekilde sunucularına gönderiyor. Uğraşmak istemiyorum derseniz Rufus ile USB yazdırırken Telemetri seçeneğini seçerseniz kurulumda göstermez.
Windows kullanmak zorundayım. Bu kadar kötümser olmaya gerek yok minimuma çekmeye çalışıyorum.

Ben o&o shutup kullanıyorum, güncelleme geldiğini varsaymazsak %90~ veri gönderemiyor.
Eksisi var mı peki hocam telemetriyi kapamanın? Asıl merak ettiğim konu o da.

Eger kullanmiyorsan; Update, store hizmetleri,yazici hizmetleri, baslat menusu, textinputdevices, lanman, bits, dosvc, usosvc, waasmedic ne varsa sil pc de. Performans ve gizlilik artittirir.

Daha da gizli kalmak istiyordan Microsoft pc ile alisveris yaptigi tum sunucu adreslerini hostta engelle. İnternette mevcut bu adresler.

Windows kullanmak zorundayım. Bu kadar kötümser olmaya gerek yok minimuma çekmeye çalışıyorum.

Eksisi var mı peki hocam telemetriyi kapamanın? Asıl merak ettiğim konu o da.

Bdnim gibi gizlilik takıntılı iseniz güzel bir uygulama.
+ Olarak telemetri ayarlarını otomatik olarak gönderrmrdiği için performansa da bir etkisi olur.

Biliyorsunuz Windows belirli veriler istiyor sizden ben de her kurulumda yerel hesap kurup hepsini devre dışı bırakıyorum gizliliğimi önemsediğim için ancak eksileri nelerdir? Hangi seçenek sizce daha iyi?

Telemetri verileri performansı olumsuz etkileyebiliyor. Bence telemetri görevlerini, hizmetlerini, ayarlarını falan devre dışı bırakmak lazım aşıraya kaçılmadığı sürece.

Yeni konular

Geri
Yukarı