Televizyon açılmama problemi

l7vely

Decapat
Herkese selamlar televizyon yaklaşık 6- 7 senelik en son 5 -6 ay önce bozuldu. Televizyonun ışığı yanıyor ama televizyonu açmaya çalıştığımda ışık sönüyor ve televizyon bir anda gri olup tekrar siyah oluyor ve ışık tekrardan yanıyor. Ses yok, görüntü yok, ışık ikide bir yanıp sönmüyor. 5- 6 ay önce bu problem yine oluyordu, tamire verdik 300TL'ye yaptılar ve yine aynı problem oluyor. En azından problemi şu an öğrenirsem kendim yapmaya çalışabilirim.

Dosya Ekleri

• IMG20191216162338.jpg
    IMG20191216162338.jpg
    1,7 MB · Görüntüleme: 15
Herkese selamlar televizyon yaklaşık 6- 7 senelik en son 5 -6 ay önce bozuldu. Televizyonun ışığı yanıyor ama televizyonu açmaya çalıştığımda ışık sönüyor ve televizyon bir anda gri olup tekrar siyah oluyor ve ışık tekrardan yanıyor. Ses yok, görüntü yok, ışık ikide bir yanıp sönmüyor. 5- 6 ay önce bu problem yine oluyordu, tamire verdik 300TL'ye yaptılar ve yine aynı problem oluyor. En azından problemi şu an öğrenirsem kendim yapmaya çalışabilirim.
Anakart veya besleme kartında sorun olabilir. Osiloskop cihazı ile kontrol etmek lazım bence kartları söküp işden anlayan bir elektronikciye gidin sizin ev şartlarında yapabileceğiniz birşey değil

Televizyon ömrünü doldurmuş bırak huzur içinde uyusun artık yenisini almalısın 😎

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı