Televizyon PS5 için yeterli mi ?

4K kullanılmadığı sürece PS5 veya Series X almanın mantıksız olduğunu düşünüyorum. Bence demişim zaten ben olsam bu şekilde yapardım , bana bunu söylemek yerine arkadaşa yardımcı olman daha faydalı olurdu iki taraf içinde.

4K takıntısı nedir onu çözemiyorum ben de. Elbette 4K olması daha iyi olacaktır fakat 4K yoksa almak saçma demekte saçma bir düşünce bana kalırsa, konsolu tek taraflı düşünüyorsunuz. Belki adamın iyi kötü microsoft oyunlarını oynayabildiği bir sistemi var, belki dualsense özelliklerini istiyor. Sanki ülkede herkes 4K'ya erişmiş durumda da, yoksa alınmaz diyorsun. Taş gibi de oynanır 1080p'de.

En kötü 2K TV şart performans modunda genelde çözünürlük 1440P'dir ancak bazı oyunlar 30FPS olmasına rağmen 4K sarıyor ek olarak ileride PS5 Pro veya PS6 alınca 4K TV şart olacak.

4K takıntısı nedir onu çözemiyorum ben de. Elbette 4K olması daha iyi olacaktır fakat 4K yoksa almak saçma demekte saçma bir düşünce bana kalırsa, konsolu tek taraflı düşünüyorsunuz. Belki adamın iyi kötü microsoft oyunlarını oynayabildiği bir sistemi var, belki dualsense özelliklerini istiyor. Sanki ülkede herkes 4K'ya erişmiş durumda da, yoksa alınmaz diyorsun. Taş gibi de oynanır 1080p'de.
Oynanmaz demiyorum zaten bana kalırsa 1080P'de oynayacaksa pek bir fark yaşamaz diyorum PS4'teki oyunları oynamak istiyorsa DualSense deneyimlemek istiyorsa satın alabilir ama bence ülkemizdeki fiyatlandırmaları gereksiz pahalı. Bu arada dediğin gibi ülkede 4K ya herkes erişemiyor işte sorun da o zaten herkes daha 4K'ya erişemiyor kim ne yapacak 4K performansını.

Piyasada en iyi konsol performansı veren PS5? Series X daha stabil bir cihaz PS5'ten PS5 şu an PS4 emülatörü durumunda olan bir cihaz. PS5'te keyifle GTA6 oynama garantisi yok DLSS tarzı bir teknoloji sayesinde stabil bir şekilde oynatmayı hedefliyor Sony şu anda, o yüzden PS5 yerine bir üst modeli bekleyip alırsan GTA6 oynarsın doğru düzgün biraz araştırıp gelmeni tavsiye ederim. 1080p görüntü üzerinde oynatacağın zaman oyunları PS5'in pek bir olayı kalmıyor :) konsollarda yavaş yavaş güncelleniyor şu durumda en uygun olanı alıp sonrasında satarak daha üst modellere geçmek daha makul bir düşünce çünkü PS5'te diğer konsollarda yetersiz şu anda :)

PS4 emülatörü gibi bir şey kullanıyor olsaydı şu an oyunları 60FPS değil 30'da zor oynardık. Series X ve PS5 eğer GTA6'yı oynatamayacak olsaydı geliştirme aşamasında olmazdı dedikleriniz Series S için kabul edilebilir. Bu konsollarda güçlü işlemci bulunmakta PS4 kaç sene gitti o işlemciyle RDR2 açtı. Oyunlar kasıyorsa optimizasyon yani yapımcının sorunundan kaynaklı bakınız Dragon's dogma 2 oyununa GTA6 gibi bir oyunu PS4 nasıl GTA 5, Last of Us nasıl keyif verdiyse PS5'te en kötü 30FPS olarak verecek Pro almayanda rahat oynar. Ancak PS5 satıp ekleyip Pro alırsa ayrı keyif alır.

TV konusunda 1080p hiç kullanmadım ancak 2K monitörden 4K TV geçtim dünyam değişti.

Piyasada en iyi konsol performansı veren PS5? Series X daha stabil bir cihaz PS5'ten PS5 şu an PS4 emülatörü durumunda olan bir cihaz. PS5'te keyifle GTA6 oynama garantisi yok DLSS tarzı bir teknoloji sayesinde stabil bir şekilde oynatmayı hedefliyor Sony şu anda, o yüzden PS5 yerine bir üst modeli bekleyip alırsan GTA6 oynarsın doğru düzgün biraz araştırıp gelmeni tavsiye ederim. 1080p görüntü üzerinde oynatacağın zaman oyunları PS5'in pek bir olayı kalmıyor :) konsollarda yavaş yavaş güncelleniyor şu durumda en uygun olanı alıp sonrasında satarak daha üst modellere geçmek daha makul bir düşünce çünkü PS5'te diğer konsollarda yetersiz şu anda :)
Series X daha güçlü olduğu için en iyi performansı vermiyor açıp oyun testlerini izlemelisin. Dev kitler PS5 tarafında geliştiricilerin eline daha önce ulaştı, Xbox tarafında hem Series S'e hem Series X'e ayrı optimizasyon yapılmasından dolayı PS5 performansı daha stabil. Ha, şu güne kadar sadece 4-5 Fps farkı vardı ve görüntü aynıydı fakat yavaştan PS5 ile arada ki fark açılmaya başlandı. PS5'in PS4 emulatörü olduğu yerde aynısı Xbox için de geçerlidir ve Xbox oyunları PS özel oyun kalitesine çok uzak olması bir yana Dualsense tek başına yeni nesle geçmek için bir nedendir. Bütçeyi zorlayıp PS5 alabilecekken nasılsa yeter düşüncesi ile Series S alıp 9 ay kullandım, 1 ay civarı da Series X isimli ucubeyi kullandıktan sonra PS5 geçtim inan içlerinden en iyisi ve fiyat farkına kat kat değer eğer Series S ile Series X arada ki fiyat farka değer mi dersen kesinlikle hayır derim 🙂 tartışmayı devam ettirmenin manası yok, iyi sosyaller dilerim.

Böylesine bir konsolda Grand Theft Auto (1997) mı oynayacak? 4K oynaması görüntünün daha iyi, daha akıcı, olacağı demek. konsolun hakkını vermek lazım. 4K'ya kadar destek sunuyor sana, bunu 1080P olarak değerlendirmek absürtçe. maddi imkan yoksa anlarım lakin imkan ola ola inatla 1080P'de oynamak daha da absürtçe.

Böylesine bir konsolda Grand Theft Auto (1997) mı oynayacak? 4K oynaması görüntünün daha iyi, daha akıcı, olacağı demek. konsolun hakkını vermek lazım. 4K'ya kadar destek sunuyor sana, bunu 1080P olarak değerlendirmek absürtçe. maddi imkan yoksa anlarım lakin imkan ola ola inatla 1080P'de oynamak daha da absürtçe.

Nasıl istersen öyle oyna, parayı veren düdüğü çalar. :)

Arkadaşlar odamda aşağıdaki linkteki televizyon bulunmakta. Yıllar önce PS3 ve XBOX360 oynamak için almıştım. PS5 almayı düşünüyorum sizce PS5 için yeterli olur mu?

Eğer imkanın varsa 4K ve HDR destekli bir monitör veya televizyon alabilirsin. Bende 1080p monitörüm var onunla kullanıyorum epey memnunum ama bir arkadaşımın 1080p HDR destekli monitörü ile oyun oynamıştım renkler çok güzelleşiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı