Televizyona bağlanan RTX 3060 sistem görüntü vermiyor

Zsoltgewinn

Yoctopat
Daha fazla  
Prizlere takılı vaziyette iken televizyona bağlı olan HDMI kablosunun diğer ucunu ekran kartıma taktığım an ufak bir kıvılcım ve patlama oldu. TV kapandı ve açılmıyor ekran kartımı daha sonra başka bir monitöre bağladım ama görüntü gelmiyor. Ama fanı dönüyor. Tamir edilebilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Prizlere takılı vaziyette iken televizyona bağlı olan HDMI kablosunun diğer ucunu ekran kartıma taktığım an ufak bir kıvılcım ve patlama oldu. TV kapandı ve açılmıyor ekran kartımı daha sonra başka bir monitöre bağladım ama görüntü gelmiyor. Ama fanı dönüyor. Tamir edilebilir mi?
RTX 3060'ı yeni aldım de tam olsun.

Statik yapmış olabilir. TV'nin fişini çekip biraz bekleyin sonra takın açmayı deneyin. Aynı şekil PC içinde yapın fişi çekin ve Power düğmesine basıp çekin biraz bekleyin PC'nin fişini takıp deneyin.

İkisini de aynı anda yakmak büyük beceri ister gerçekten. Bahsettiğin patlama nasıl bir şeydi? Belki sadece hdmı zarar görmüş olabilir diğer portları dene. Ekran kartını çıkar sistemden, anakarta giden güç kablolarını çıkart, bios pilini çıkartıp pilin değdiği tırnaklara küçük bir para koyup akımı sıfırla, akımsal bir şeyse açılır.

Neden böyle birşey yaptınız sorabilir miyim?
Fifa oynamak için yaptım ama benim öyle elektriksel bi bilgim olmadığı için böyle bir hataya düştüm

RTX 3060'ı yeni aldım de tam olsun.
Daha 1 ay olmadı alalı

Statik yapmış olabilir. TV'nin fişini çekip biraz bekleyin sonra takın açmayı deneyin. Aynı şekil PC içinde yapın fişi çekin ve Power düğmesine basıp çekin biraz bekleyin PC'nin fişini takıp deneyin.
Her şekilde denedim tüm fişleri çekip takıp ne televizyon çalıştı ne ekran kartı görüntü verdi hiçbirisi çalışmadı

TV'ye RTX 3060 bağlamak ta nasıl bir kafa yapısı arkadaş, yandı herhalde. Geçmiş olsun diyeceğim de yani 2'si birden yanmış :D
Bundan önce 3-5 kez bağladım bir sıkıntı yaşamadım ama dün yapınca böyle bir sıkıntı yaşadım işte

Yeni konular

Geri
Yukarı