Televizyondaki film siyah ekranda kalıyor

Nickha

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar ben .mkv uzantılı filmler izliyorum fakat ilk defa karşıma şöyle bir olay çıktı, olay Recep ivedik 5 filmini izlemek istememdi. Recep ivedik 6 gibi filmleri televizyonumda USB ile izliyebiliyorum ama Recep ivedik 5 filminde ekran siyah ekran kalıyor ama ses geliyor ama görüntü yok. Sorunun çözümünü bilen varsa yardımcı olabilir mi? Televizyon markası LG.

Hocam, bazı formatlarda olabiliyor. Samsung TV'de de oluyor. Bazen görüntü olup, ses olmayabilir. TV'ler her formata destek vermeyebilir.

Hocam, bazı formatlarda olabiliyor. Samsung TV'de de oluyor. Bazen görüntü olup, ses olmayabilir. TV'ler her formata destek vermeyebilir.
Recep ivedik 5 ile diğer filmleri de aynı formatta izliyorum sıkıntı yok film Bilgisayarımda açılıyor fakat televizyonda ekran gelmiyor ses geliyor.

Hocam, dediğim gibi her .mkv formatı bir olmaz. PC açar. TV açmayabilir.

Codec farkı varsa ondan dolayı olabilir. Bilgisayarda MediaInfo ile iki videonun da özelliklerine bir bakın. Açılan videoda codec ne ise diğer videoyu da ya kendiniz onunla aynı codec'e dönüştürün ya da o codec'de olanı indirin.

Codec farkı varsa ondan dolayı olabilir. Bilgisayarda MediaInfo ile iki videonun da özelliklerine bir bakın. Açılan videoda codec ne ise diğer videoyu da ya kendiniz onunla aynı codec'e dönüştürün ya da o codec'de olanı indirin.
Codec farkı yok ikiside aynı codec .mkv ikiside birinde ekran gelmiyor sadece.

Hocam MKV codec değil, video uzantısı. Mesela benim telefonum da HEVC MKV videoları sorunsuzca açarken AV1 MKV videolarda takılıyor.

Hocam MKV codec değil, video uzantısı. Mesela benim telefonum da HEVC MKV videoları sorunsuzca açarken AV1 MKV videolarda takılıyor.
Ben pek anlamam o codec den nerden bakılıyor codec denilen şey eğer bulabilirsem codeci değiştirebilirsem değiştiririm.

Bilgisayardan MediaInfo programı ile bakabilirsiniz. VLC varsa onunla da videoyu açıp CTRL + İ yaptıktan sonra açılan sekmede "Kodlayıcı ve çözücü bilgileri" gibi bir sekme vardı, oradan bakabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı