Televizyondan Alınan Net Görüntüyü Monitörden Alamamak

browncwby

Kilopat
Daha fazla  
Selamlar. Bilgisayar sistemimi ilk aldığım zaman monitörüm yoktu ve dolayısıyla televizyona bağlayıp kullanıyordum. Televizyon Philips Led TV Full HD. Mesela ETS 2 oynarken görüntü o kadar net ki yolun asfalt taneleri görünüyor. Sanki televizyonun kendine ait mükemmel bir doku filtrelemesi varmış gibi. Daha sonra ilerleyen zamanlarda AOC'un G2260VWQ6 model monitörünü aldım. Görüntü televizyondan çok farklı. Dokular yumuşak görünüyor. Keskinlik yok. Yollar yumuşak görünümlü. Dolayısıyla gerçekçilik yok. Bu normal bir şey mi? Televizyon teknojileri farklı mı? Monitöre her hangi bir ayarla o keskinlik, netlik kazanılabilir mi? Şimdiden teşekkürler.

Selamlar. Bilgisayar sistemimi ilk aldığım zaman monitörüm yoktu ve dolayısıyla televizyona bağlayıp kullanıyordum. Televizyon Philips Led TV Full HD. Mesela ETS 2 oynarken görüntü o kadar net ki yolun asfalt taneleri görünüyor. Sanki televizyonun kendine ait mükemmel bir doku filtrelemesi varmış gibi. Daha sonra ilerleyen zamanlarda AOC'un G2260VWQ6 model monitörünü aldım. Görüntü televizyondan çok farklı. Dokular yumuşak görünüyor. Keskinlik yok. Yollar yumuşak görünümlü. Dolayısıyla gerçekçilik yok. Bu normal bir şey mi? Televizyon teknojileri farklı mı? Monitöre her hangi bir ayarla o keskinlik, netlik kazanılabilir mi? Şimdiden teşekkürler.

Normalde bu durum tam tersi olurdu tv de daha kötü görüntü normal monitör de daha keskin görüntü olurdu. Bence monitör ve ekran kartı yazılımınızı bir kurcalamanız gerekiyor.

Aldığınız monitör sıradan bir TN panel olduğu için yani oyun için üretildiği için görüntü kalitesinden ziyade düşman seçmek için daha idealdir. Siz detay vs. arıyorsanız ve ETS, GTA tarzı oyunlar oynuyorsanız daha kaliteli bir TN panel veya VA, IPS panel almanız lazımdı. FPS oyunları oynamıyorsanız TV'yi takıp ondan oynamaya devam edin derim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı