Televizyonu Monitör Olarak Kullanmak

YYYYYYYY

Decapat
Arkadaşlar yaklaşık 5000 TL'ye bir sistem alacağım ve evde kullanmadıgımız Samsung UE-32K4000 adlı bir TV var.

Özellikleri şu şekilde:

• Çözünürlük: 1366x768
  • Ekran: 32"
  • Yenileme Hızı: 100 Hz

Monitör almama gerek var mı? Yoksa bu TV'yi monitör olarak performanslı bir şekilde kullanabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözünürlük açısından biraz düşük olsa da eğer görüntü çıkışları yeni alacağınız sisteme uygun olursa kullanabilirsiniz gibi ama yok ben canavar gibi bir sistem toplayacağım diyorsanız ben size en aşşağı 144 HZ ve G-Sync bir oyuncu monitörü öneririm.

Çözünürlük açısından biraz düşük olsa da eğer görüntü çıkışları yeni alacağınız sisteme uygun olursa kullanabilirsiniz gibi ama yok ben canavar gibi bir sistem toplayacağım diyorsanız ben size en aşşağı 144 HZ ve G-Sync bir oyuncu monitörü öneririm.

G-Sync monitör bu bütçede imkansız.

Şimdilik az ile yetinirseniz alacağınız sistemden fedakarlık edip monitör almayın. Ben de şu an Tv kullanıyorum. Monitör almak gibi bir düşüncem de yoktu, fakat sistemi yenileyince alayım oda çıksın aradan demeye başladım. Eski sistemde zaten olanaklar sınırlı olduğu için gayet memnundum fakat yeni sistemde bir türlü ayar tutturamadım, masaüstü chrome vs bir türlü denge tutturamadım. Henüz araştırmasını yapmadım, Tv' de bir şekilde iş gördüğü için acelem de yok, kafama eserse yarında alabilirim ya da bol zaman ve iyi araştırma ile güzel bir indirim yakalayınca da alabilirim.

Hımm... Düz mantık düşünsen azıcık zaten 5000₺'ye sistem toplayan adam 3000₺ monitöre vermez.
Hocam yanlışınız var. Sanırım konuyla ilgili 0 bilgiye sahipsiniz ya da tamamen polemik peşindesiniz.

BKZ : AOC 24" G2460PG DP 144HZ G-sync FullHD Gaming Monitör 2.143.93 TL

Yalnızda 15 saniyelik bir araştırma ile bu fiyata bulunabilir ki iyi bir araştırma bile bu fiyattan düşük bir fiyata bulmak son derece mümkün.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı