Rehber Tell Me Why oyununu Steam'den ücretsiz alma

Merhaba dostlar. Günaydınlar dilerim. Yakın zamanda Tell Me Why'ın ilk bölümü ücretsiz olmuştu. Tabi ülkemizde yasaklı olduğu için Size bunun rehberini yapacağım.

1- Bu oyunu almanın tek yolu VPN ile olacaktır. O yüzden ilk olarak bir VPN uygulaması indirin. Size önerim TunnelBear VPN. Bir de bu VPN'in aylık sadece 500MB sınırı var.
hero-animation.a79feec.gif

2- VPN'i kurun ve herhangi bir ülkeye bağlanın. Örnek fotoğrafta Belarus'tan İtalya'ya bağlanmış bir cihazın ekran görüntüsü var.

apps_1_pc@2x.ac705ff.png

3- "Gizli sekmede ve Steam'de oturum açmadan" Tell Me Why Steam Sayfasına gidin ve oyunu edinmek için "Ounu Oyna" tuşuna basın.

1615380378204.png

4- Aşağıda gördüğünüz ekran gibi olduysa doğru yaptınız demektir. İlk önce VPN'i kapatın. VPN 500MB sınırını aşmasın. Sonra ileri ileri diyerek oyunu kurun.

Ekran görüntüsü 2021-03-10 155253.png

5- Oyun başlatılmaya hazır. "oyna" diyerek oyuna başlayalım. VPN'e gerek yok. Tekrar VPN'i açmayın.

Ekran görüntüsü 2021-03-10 155628.png

Ekran görüntüsü 2021-03-10 160052.png

6- Türkçe yaması da mevcuttur. Aşağıdaki linkten indirin ve TellMeWhy\TME\Content\Paks konumuna atın. Oyununuz artık Türkçe!

Ekran görüntüsü 2021-03-10 160513.png

Sınava çalışacağıma neler yapıyorum yahu? Aklınıza bir şey takılırsa sorun. Mesajlarınıza geç cevap verebilirim. Çünkü ders çalışıyor olacağım. Neyse, iyi günler.

Elinize sağlık.
Eline sağlık dostum. Yararlı
Sağolun.
VPN kullanarak başka ülkenin mağazasından ürün almak Steam kuralları açısından yasak değil mi?
Tamam da bu Steam Abonelik Sözleşmesindeki kurallara aykırı. VPN kullanıp ülkeni başka bir ülke gösterip, indirimli oyun almak, yasaklanmış bir oyunu almak vs. Yaparken riski göze alın.
Kendi hesabınızda yapmayın, ban yeme ihtimaliniz var.
Yasak değil. Çünkü oyun satın almıyoruz burada. Sadece bedava olan oyunu başka bir ülkenin VPN'iyle yüklüyoruz. Ki gizli sekmede oturum açmadan o olayı yapmamız da zaten ban riskini yok ediyor. Yaptığımız şey asla ban yedirmez. Ben kefilim.
Sanırım oyunun ana karakteri eşcinsel, sırf bu yüzden oyunu yasaklamak ne arkadaş
Eşcinsellik ile alakalı olabilir diyorlar. Ama açıklamıyorlar yapımcılar nedenini. Büyük ihtimalle lezbiyen mezbiyen olunca oyun da yok olmuş.
Diğer bölümleri nasıl satın alabileceğiz?
İleriki zamanlarda belki yaparım onu da.

Bogazitchy · Steam Calculator · 76561198332763924 Yaptım ve ban yedim diyelim. Hesabın parasını verecek misin? Sonuçta kefilim diyorsun.
İlk olarak böyle deyince korkuttun beni. 2. olarak ben yaptım diyorum. Hatta ben Zula Europe bile oynadım ama ban yemedim.

Ekran görüntüsü 2021-03-11 130807.png

Ahanda kanıt. Eğer ban yersen (ki bu tür şeylerden ban yenmiyor) bu ban topluluk banı olur. Ki hatırladığım kadarıyla bu ban kısa süreli falan oluyordu. Ama dediğim gibi banlanmıyorsun. Ki hesabın 4 yıllık. Oyun 2020 yılında çıkmıştı. Aynı şekilde 1-2 hafta zaten Türkiye'de yasak değildi. Kimse seni raporlamazsa bir şey olmaz. Korkuttun beni. Öyle kefil olmamam lazım. Ama ban sebebi olmadığına dair bir de deney yapacağım. Eğer gerçekten ban sebebiyse çok kötü olur. Ve aynı şekilde sen banlanmak için Htler benzeri şeyler koyarsan ben anlarım. Ama ban yemezsin.

Peki bu oyun neden yasaklandı?
Açıklamadılar. Ama 2 sebep var gibi. İlki orta doğu ülkesi olmamız. Ki bu da homofobik bir devlette yaşıyoruz sayılıyor. Ki zaten AK Parti hükümetinin homofobik tutumlar sergilediğiniz görebilirsin. 2. sebep ise bu oyunun hükümete ve devlete büyük zararlar verebilmesi korkusu. Örnek olarak bu oyunu oynayıp azınlık durumda olan eşcinsellerin eşcinsellik duygularının kabarıp protestolar düzenlemesinden dolayı çıkan isyanlar var diyelim. Bu durumda suçlu yapımcı şirket oluyor. Güvence için almış olabilirler.

Açıklamadılar. Ama 2 sebep var gibi. İlki orta doğu ülkesi olmamız. Ki bu da homofobik bir devlette yaşıyoruz sayılıyor. Ki zaten AK Parti hükümetinin homofobik tutumlar sergilediğiniz görebilirsin. 2. sebep ise bu oyunun hükümete ve devlete büyük zararlar verebilmesi korkusu. Örnek olarak bu oyunu oynayıp azınlık durumda olan eşcinsellerin eşcinsellik duygularının kabarıp protestolar düzenlemesinden dolayı çıkan isyanlar var diyelim. Bu durumda suçlu yapımcı şirket oluyor. Güvence için almış olabilirler.
Milattan önceden kaldığımızı düşünüyorlar galiba.

Türkiyede yaşadığını bazen unutuyorsun heralde. O kadar saçma olaylar yaşıyoruz ki bu çok doğal gelmeye başladı. :(
Doğal gelmekle alakası yok bence, karakterin ne olup olmadığı umrumda değil bana zevk vermesi önemli. Kan, vahşet, piskopat içerikli oyunlarda sorun yok neden bunda sorun var ? Nasıl bir oyunda hırsızlık yapınca ve ya birini öldürünce, gerçek hayatımda beni hırsız ve ya katile dönüştürmüyorsa bu oyunda beni başka bir şeye dönüşemeyecek. Ayrıca insanların tercihlerinden sizene ?

Yeni konular

Geri
Yukarı