Temel sistem aygıtı nasıl güncellenir?

Hocam bunun öncesinde Windows Update'lerini yükleyip Ünlem işareti olan bileşene sağ tıklayıp sürücüyü aratıp güncelleştirmeyi deneyin. Eğer öyle yüklenmezse kendi bulduğum driveri göndereceğim. Intelin bir sürücüsüne benziyor.

Bunu deneyin. Sonuçtan haberdar edin.

Bunun için birkaç kilobaytlık bir sürücüyü yüklemek yeterli. Sürücüyü aşağıya bıraktım. Sürücü, resmi Microsoft'a ait sitedendir. Kurulumunu aşağıya yazdım.

Linke tıklayarak indir. Eğer tıklamana rağmen indirme başlamazsa, linki kopyalayıp yeni sekme aç ve URL kısmına yapıştırarak entera bas, böylelikle indirme başlayacaktır. Bir klasör oluştur masaüstünde. Bu indirdiğin dosyayı bir arşiv yöneticisi (WinRAR vs.) ile açıp içerisindeki her şeyi masaüstünde oluşturduğun klasörün içine at. Daha sonra aygıt yöneticisine girip ünlemli halde gözüken aygıtın üstüne sağ tıklayarak "Sürücüyü güncelleştir" de. Sonra açılan sekmeden "Bilgisayarımdaki sürücülere göz at" de ve oradan "Gözat" butonuna tıklayıp masaüstündeki içine dosya attığın klasörü seçerek "Tamam", sonra da "İleri" butonuna tıkla. Sürücü yüklenmesi başlayacaktır, yüklenmesini bekle.

Bunu deneyin. Sonuçtan haberdar edin.

Kusura bakma bakamadım fakat başka yerlerden araştırınca da farklı şeyler karşıma çıktı. Yükle Chipset INF Yardımcı Programı bu işe yaramaz mı?

Kusura bakma bakamadım fakat başka yerlerden araştırınca da farklı şeyler karşıma çıktı. Yükle Chipset INF Yardımcı Programı bu işe yaramaz mı?

Hocam zaten ikisi de bir chipset indirme yardımcısı programı. Attığım linkte nasıl kuracağınız da güzel bir şekilde anlatılıyor. İlk olarak o linki deneyin. Yüksek ihtimal sorununuzu çözecek.

Yeni konular

Geri
Yukarı