Temeli olmayan birinin üniversite sınavına çalışma süreci nasıl olmalı?

Konuda belirttiğim gibi tek hedef hukuk ve avukatlık. Amaç o zaten. 2 yıllık hukuk yok diye biliyorum. Önerilerini bekliyorum.

Her ders konusunda temelim 0 sayılabilir. Açıkçası bu mesajın biraz gözümü korkuttu. Fen-Kimya-Biyolojiye girme şansım yok bile. Sadece Türkçe Matematik ve muhtemelen Tarih, Edebiyat vs. eklenebilir diye düşündüm. Hiçbir fikrim yok. Sizin tavsiye vermeniz lazım. Mesela daha matematiğe dair hiçbir şey bilmiyorken Geometri nasıl öğrenebilirim ki? Yaşım 26, 4 yıl çalışma gibi diye bir şey imkansız. Sadece 1 yıl boyunca 24 saatimi verebilirim. Ama gerçekten 24 saatimi verebilirim. Öyle yalandan değil, sadece uykuya zaman ayırıp geri kalan saatlerin hepsinde çalışabilirim. Tavsiyelerini bekliyorum, napmalıyım? Örneğin Antremanlarla Matematik falan mı çözmeliyim? Bu yolda kesinlikle yol gösterici birine ihtiyacım var, en azından yolun başı için.
AYT fen çözmenize gerek yok zaten hocam, TYT’de 5 net fen yapsanız iyi olur katkısı olur o da zaten giriş seviyesi konulara 1-2 gün vakit ayırsanız olur diye tahmin ediyorum. Türkçenin zaten çoğu paragraf o yüzden düzenli paragraf çözmenizi önerdim, geri kalan kısmı da dil bilgisi onlar da basit yani. Tarih ve Coğrafya da basit, sizin stres olacağınız tek ders Matematik ve AYT kısmında da ezberiniz iyi değilse edebiyat olabilir. Youtube’da seviye seviye kaynak önerileri mevcut her ders için bir sürü kanalda, nasıl çalışacağınız ay ay da detaylı olarak mevcut hocam. Youtube’a YKS bile yazsanız bir sürü kanal çıkar rehberlik tarzı videolar çeken. Matematik hariç gözünüzün korkacağı bir ders yok, matematikte Lineer cebir vesaire değil zaten, 1 yılda sıkı çalışma ile onu da çözersiniz.

Konuda belirttiğim gibi tek hedef hukuk ve avukatlık. Amaç o zaten. 2 yıllık hukuk yok diye biliyorum. Önerilerini bekliyorum.

Her ders konusunda temelim 0 sayılabilir. Açıkçası bu mesajın biraz gözümü korkuttu. Fen-kimya-biyolojiye girme şansım yok bile. Sadece Türkçe matematik ve muhtemelen tarih, edebiyat vs. eklenebilir diye düşündüm. Hiçbir fikrim yok. Sizin tavsiye vermeniz lazım. Mesela daha matematiğe dair hiçbir şey bilmiyorken geometri nasıl öğrenebilirim ki? Yaşım 26, 4 yıl çalışma gibi diye bir şey imkansız. Sadece 1 yıl boyunca 24 saatimi verebilirim. Ama gerçekten 24 saatimi verebilirim. Öyle yalandan değil, sadece uykuya zaman ayırıp geri kalan saatlerin hepsinde çalışabilirim. Tavsiyelerini bekliyorum, ne yapmalıyım? Örneğin antrenmanlarla matematik falan mı çözmeliyim? Bu yolda kesinlikle yol gösterici birine ihtiyacım var, en azından yolun başı için.

Hocam hedefinde ki bölüm hukuk. Okuyorsan en iyi şekilde okuman lazım ben Ankara'da yaşıyorum ve Kızılay'da bir sokakta 10 15 tane avukat bürosu var sağlam bir avukat olmak istiyorsan fizik kimya biyoloji yapmak lazım eğer yüksek hedefin yoksa bu üç dersin sözel kısımlarını bitirebilirsin.

Hocam hedefinde ki bölüm hukuk. Okuyorsan en iyi şekilde okuman lazım ben Ankara'da yaşıyorum ve Kızılay'da bir sokakta 10 15 tane avukat bürosu var sağlam bir avukat olmak istiyorsan fizik kimya biyoloji yapmak lazım eğer yüksek hedefin yoksa bu üç dersin sözel kısımlarını bitirebilirsin.
Fizik kimya biyoloji imkansız, benim için imkansız. Ben seviyemi, bildiklerimi vs. her şeyi açık yüreklilikle anlattım. Daha üstünü istemiyorum. Bu konuyu unutalım. Ben devlet hukuk bile istemiyorum, özel hukuk tuttursam yeterli. Hukukçu bir aileye sahibim, bu konuda şanslıyım, neredeyse her şey hazır olacak.

Bu yaz TYT'yi bitirip dönem içinde AYT odaklı gidilirse 1 senede olurlu bir sıralama elde edersiniz, İş sizde bitiyor. 26 yaşında olsanız da 30-40 sene yapacağınız iş için 4-5 senenizin gitmesi hiçbir şeydir.
Söylediğin şey %100 doğru olsa bile 4-5 yıl çalışacak enerjiyi muhtemelen kendimde bulamam. Hedefim 1 yıl boyunca 24 saat çalışmak, 1 yılda özel hukuğu tutturabileceğime inanıyorum. Sadece nereden başlayacağımı bilmiyorum. TYT bitir, AYT geç terimleri bile o kadar yabancı geliyor ki bana. Safa anlatır gibi anlatabilir misin? Adım adım gitmeye ihtiyacım var. Zahmet verdiğim için özür dilerim. Sadece başlangıç yolu arıyorum, sonra gerisi kendim getireceğim. Örneğin Antremanlarla matematik mi çözmeliyim? 0'dan matematik öğrenmek için?

Tamamdır o zaman eşit ağırlıktan gireceksiniz anladığım kadarıyla. İnanın ki sözel kısım 1 ayda bile hallolur. Tek yapmanız gereken şey matematik çalışmak TYT ve AYT olarak iki kısımda.
Şenol hoca YouTube kanalının alıştırmalarla matematik 1 ve 2 kamplarını bitirin hiç temeliniz yoksa.
Sonrasında bıyıklı matematik kanalının TYT matematik kampına başlayın. Ve o kampla birlikte kenan kara YouTube kanalının geometri playlistine başlayın.
Onlar bitince istediğiniz bir kanaldan AYT matematik kampına başlarsınız. Eğer sınava 1 yılınız varsa 9 ayını matematiğe verin lütfen. Kalan kısmın hiçbir önemi yok. TYT AYT matematikte iki alanda da 20'şer net yapsanız size yeterli olacaktır.

Aynen öyle.
Evet Umut eşit ağırlık. Türkçe, Matematik, Tarih, Coğrafya vs. düşündüm. Evet, hiç temelim yok. Matematiğe dair bildiğim tek şey çarpım tablosu. Google'da biraz araştırdığımda antremanlarla matematiği çöz demişler ama sen youtube'dan mı izlememi öneriyorsun? Ona göre plan program yapmaya çalışacağım kendime. AYT-TYT terimleri bile o kadar yabancı geliyor ki. :D Yardımların için çok teşekkür ederim. Bana şöyle ufaktan safa anlatır gibi neler yapacağımı adım adım anlatırsan, bana yola ilk adımımı atmamı sağlarsan devamını getireceğim.

AYT fen çözmenize gerek yok zaten hocam, TYT’de 5 net fen yapsanız iyi olur katkısı olur o da zaten giriş seviyesi konulara 1-2 gün vakit ayırsanız olur diye tahmin ediyorum. Türkçenin zaten çoğu paragraf o yüzden düzenli paragraf çözmenizi önerdim, geri kalan kısmı da dil bilgisi onlar da basit yani. Tarih ve Coğrafya da basit, sizin stres olacağınız tek ders Matematik ve AYT kısmında da ezberiniz iyi değilse edebiyat olabilir. Youtube’da seviye seviye kaynak önerileri mevcut her ders için bir sürü kanalda, nasıl çalışacağınız ay ay da detaylı olarak mevcut hocam. Youtube’a YKS bile yazsanız bir sürü kanal çıkar rehberlik tarzı videolar çeken. Matematik hariç gözünüzün korkacağı bir ders yok, matematikte Lineer cebir vesaire değil zaten, 1 yılda sıkı çalışma ile onu da çözersiniz.
Kısa, öz harika özetlemişsin. Eğer temeli oturtur ve işlerin yolunda gittiğine inanırsam dediğin gibi belki fen falan da çözmeyi denerim. Sadece ilk adımı atmamı sağlayacak bir yol göstericiye ihtiyacım var. Matematiğe dair bildiğim tek şey çarpım tablosu. Nereden başlayım, ne yapayım? Sen bana direkt link atsan bilmiyorum olur mu? Technopat öncesinde biraz google'dan araştırdım antremanlarla matematik önermişler 2-3 ayda temel matematik öğrenmek için. Bunları çözerken dediğin gibi Türkçe paragrafı da hallederim. Sanırım onu çöze çöze öğreniyorsun, ekstra bir anlatıma gerek yok değil mi?

Son düzenleme:
Fizik kimya biyoloji imkansız, benim için imkansız. Ben seviyemi, bildiklerimi vs. her şeyi açık yüreklilikle anlattım. Daha üstünü istemiyorum. Bu konuyu unutalım. Ben devlet hukuk bile istemiyorum, özel hukuk tuttursam yeterli. Hukukçu bir aileye sahibim, bu konuda şanslıyım, neredeyse her şey hazır olacak.

O zaman düzenli 1 yıllık çalışma yeterli hale getirir hocam. Günlük rutin olarak paragraf ve geometri buna ek olarak derslerin konularını parçalayıp ekleyebilirsin. Biraz daha tecrübeli olduğum tarih dersinden bilgi verecek olursam inkılap tarihi kısmını genel tarihten önce bitirmeni tavsiye ederim. Sebebi ise sınavda inkılap tarihi kısmı önemli bir yere sahip. Tarihe baştan başlarsan bu kısımlar son aylara denk geliyor ve son zamanlar onca konunun üstüne öğrenmen daha zor oluyor. İstedikten sonra her şeyi yapabilirsin. Başarılar!

O zaman düzenli 1 yıllık çalışma yeterli hale getirir hocam. Günlük rutin olarak paragraf ve geometri buna ek olarak derslerin konularını parçalayıp ekleyebilirsin. Biraz daha tecrübeli olduğum tarih dersinden bilgi verecek olursam inkılap tarihi kısmını genel tarihten önce bitirmeni tavsiye ederim. Sebebi ise sınavda inkılap tarihi kısmı önemli bir yere sahip. Tarihe baştan başlarsan bu kısımlar son aylara denk geliyor ve son zamanlar onca konunun üstüne öğrenmen daha zor oluyor. İstedikten sonra her şeyi yapabilirsin. Başarılar!
Çok teşekkür ederim. Umarım bu hevesim ve gazım geçmeden ilk adımı atabilecek bir yol bulabilirim. Nereden başlayacağımı bilmediğim için burada fikirlerini belirten herkesin önerileri çok yabancı geliyor. Safa anlatır gibi anlatıp, bana şunu al, şundan başla vs. diyecek bir yol gösterici lazım.:( Ama hala bir yandan deli gibi araştırıyorum, öğrenmek adına. Sadece ilk adımı atmanın bir yolunu bulmalıyım. Nereden başlayacağımı gerçekten bilmiyorum. Mesela senin geometri demen bile kafamı karıştırıyor, çünkü matematik bile bilmiyorum.

Söylediğin şey %100 doğru olsa bile 4-5 yıl çalışacak enerjiyi muhtemelen kendimde bulamam. Hedefim 1 yıl boyunca 24 saat çalışmak, 1 yılda özel hukuku tutturabileceğime inanıyorum. Sadece nereden başlayacağımı bilmiyorum. TYT bitir, AYT geç terimleri bile o kadar yabancı geliyor ki bana. Safa anlatır gibi anlatabilir misin? Adım adım gitmeye ihtiyacım var. Zahmet verdiğim için özür dilerim. Sadece başlangıç yolu arıyorum, sonra gerisi kendim getireceğim. Örneğin antrenmanlarla matematik mi çözmeliyim? 0'dan matematik öğrenmek için?

Evet umut eşit ağırlık. Türkçe, matematik, tarih, coğrafya vs. düşündüm. Evet, hiç temelim yok. Matematiğe dair bildiğim tek şey çarpım tablosu. Google'da biraz araştırdığımda antrenmanlarla matematiği çöz demişler ama sen YouTube'dan mı izlememi öneriyorsun? Ona göre plan program yapmaya çalışacağım kendime. AYT-TYT terimleri bile o kadar yabancı geliyor ki. :D yardımların için çok teşekkür ederim. Bana şöyle ufaktan safa anlatır gibi neler yapacağımı adım adım anlatırsan, bana yola ilk adımımı atmamı sağlarsan devamını getireceğim.

Hocam vallahi YouTube'dan izleyin çünkü antrenmanlar ölüm gibi bir kitap. Bitmek bilmiyor. 3 ayda 12 günü bitirememiştim.
TYT temel yeterlilik testi demek. 9 ve 10. sınıf konularını yorum şeklinde 120 soru olarak bize dayatıyor.
AYT ise alan yeterlilik testi 11 12 konularını bize bilgi ağırlıklı şekilde 80 soru olarak bize dayatıyor.
Bismillah başlıyorum:

1. adım matematikte temel oluşturmak için:
Sırasıyla bu 2 playlisti izliyoruz. Max. 1 2 ay sürer yaya yaya çalışsanız yani. Yoksa 15 günde de biter.
Bu 2 playlistin yanında matematiğin ilacı ve 345 TYT matematik kitaplarını çözüyoruz sırasıyla. Tabii içinde sadece ilk 12 konuyu çözeceğiz (yani playlistlerdeki videoların konularını) diğerlerini daha işlemedik. Bunlar temeli. Çözemezseniz de fazla önemli değil takılmayın çözebildiğinizi çözün. Daha onların temelini başka bir playlistten daha atacağız.

O playlistler bitince; https://www.youtube.com/playlist?list=PL2wqvRc1FjTkbSgOYlcnLhgojLISWQKPQ
Bu kampa başlayacağız.
25. güne kadar izliyoruz. Sonrasında ilk 12 konu denen kısım bitmiş oluyor. Onların tekrarını yapıyoruz. Ve artık her gün TYT matematikle ilgili branş denemesi çözmeye başlıyoruz.
26. günden 35. güne kadar olan kısım bizim için çok önemli. (35 de dahil) çünkü TYT kısmında 13 soruyu içeriyor.
26. günden 35. güne kadar olacak kısmı o playlistten izliyoruz. Ardından bu playlistten de izliyoruz. https://www.youtube.com/playlist?list=PLefw8S-NpezutxguyOtLT_DKqWheGbKiD

35. günden sonrasını da ilk 12 konuda yaptığımız gibi devam ediyoruz.

işlediğimiz konuları günü gününe; 345, Bilgi Sarmal TYT matematik soru bankası kitaplarından bitiriyoruz.

Problem bittikten sonra açıkçası net arttırma konusunda TYT matematik kısmında çok bir ağırlık kalmıyor.

Ondan sonrası AYT matematik için önemli biraz. Fakat halledersiniz kolayca.

35. günden sonra bu kampa başlıyoruz. Geometri kampı.

Sadece üçgenler kısmını bitirseniz yeterli. AYT'de de TYT'de de 5 sorusu var.
Yani ilk 40 videodan bahsediyorum. Orayı yalayıp yutun. Çok önemli.
Tavsiyem sırasıyla; geometrinin ilacı, 345 geometri ve Bilgi Sarmal geometri çözmenizdir. (Bilgi Sarmal'ı çözmeseniz de olur ama deneyin. Fakat aşırı zor bir kaynak.)

Bu dediklerimi aralık ayına kadar halletmeye çalışın. Ki halledilir.

Sonrasında AYT matematik başlayacaksınız. Fakat her gün TYT matematik denemesi çözmeyi de ihmal etmeyin.

AYT matematik çalışırken: TYT Türkçe ve TYT fen çalışacaksınız. TYT Sosyal'i sonra halledeceğiz.
Onlarda da tavsiyem: Deniz hoca 46 günde Türkçe kampı (5 günde bitirirsiniz.) Tavsiyem Bilgi Sarmal TYT Türkçe kitabı.
TYT fen içinse 6 günde fen kampı yazarsanız 3 playlist çıkacaktır Total 30 video yoktur. 12 13 net çıkartır. Ve bu eşit ağırlıkçı birisi için ciddi bir oran. Tavsiyem 345 kimya, fizik, biyoloji kitapları.

AYT matematiğe gelelim sırada. Sizin için en önemli kısım.

https://www.youtube.com/playlist?list=PLyiXTl2rW_wrZGIFdO99RnVKVUjhrtPyK bu playlistten ilerlemenizi tavsiye ediyorum.
Ama anlamayan arkadaşlarım olmuştu. Beğenmezseniz https://www.youtube.com/playlist?list=PL2wqvRc1FjTlxdFRp27gU3Lt4Hqv7-nRb bu kamptan ilerleyin.
Tavsiyem sırasıyla: AYT matematiğin ilacı, 345 AYT matematik, Bilgi Sarmal AYT matematik.
Günü gününe konuları bitirdiğinizde sırasıyla çözünüz.
AYT matematiği yarıladığınızda branş denemesine başlayın.

Nisan ayına kadar AYT matematiği, TYT feni, Türkçeyi ve TYT matematiği halletmiş olun.

Nisandan sonraki kısım kolay. Çünkü sözel kısım.

Nisana girdiğimiz gibi bitmiş varsayıyorum diğer dersleri. Onlardan her gün ne bulduysanız branş denemesi çözün.

TYT felsefe için:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

TYT din için:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

TYT coğrafya için: https://www.youtube.com/playlist?list=PLnBnugScc-7IyrhoyA4gbbuVzuMNO_9NI

Bu üç ders için kaynak çözmüyoruz.
Sonrasında her gün TYT Sosyal denemesi çözüyoruz.

AYT edebiyat için: https://www.youtube.com/playlist?list=PL8_9wYRykg9LydtTtNSblzWMCWPAQu0_c

AYT tarih için: https://www.youtube.com/playlist?list=PLRbyTgiOSh9kovYJ8oP9t-a-wE2Lyvn4h

AYT coğrafya için: (AYT coğrafyaya başlamadan önce TYT coğrafya kısmını bitiriniz.) https://www.youtube.com/playlist?list=PLnBnugScc-7LTvfvQWlc3zJ1x1-YkyLM5

15 Mayısa kadar bu attığım 3 TYT dersini ve 3 AYT dersini bitirin. Çok rahat biter.
Edebiyatta Bilgi Sarmal, tarihte Bilgi Sarmal, coğrafyada ise kanalın kamp kitabı çözünüz.
Not: AYT'deki dersleri yarıladığınızda onlarda da denemeye başlayınız.

15 Mayıs'tan sonra sınava 1 ay civarı kalmış oluyor. Onu da denemelere ayırınız her gün.

Son düzenleme:
Hocam vallahi YouTube'dan izleyin çünkü antrenmanlar ölüm gibi bir kitap. Bitmek bilmiyor. 3 ayda 12 günü bitirememiştim.
TYT temel yeterlilik testi demek. 9 ve 10. sınıf konularını yorum şeklinde 120 soru olarak bize dayatıyor.
AYT ise alan yeterlilik testi 11 12 konularını bize bilgi ağırlıklı şekilde 80 soru olarak bize dayatıyor.
Bismillah başlıyorum:

1. adım matematikte temel oluşturmak için:
Sırasıyla bu 2 playlisti izliyoruz. Max. 1 2 ay sürer yaya yaya çalışsanız yani. Yoksa 15 günde de biter.
Bu 2 playlistin yanında matematiğin ilacı ve 345 TYT matematik kitaplarını çözüyoruz sırasıyla. Tabii içinde sadece ilk 12 konuyu çözeceğiz (yani playlistlerdeki videoların konularını) diğerlerini daha işlemedik. Bunlar temeli. Çözemezseniz de fazla önemli değil takılmayın çözebildiğinizi çözün. Daha onların temelini başka bir playlistten daha atacağız.

O playlistler bitince; https://www.youtube.com/playlist?list=PL2wqvRc1FjTkbSgOYlcnLhgojLISWQKPQ
Bu kampa başlayacağız.
25. güne kadar izliyoruz. Sonrasında ilk 12 konu denen kısım bitmiş oluyor. Onların tekrarını yapıyoruz. Ve artık her gün TYT matematikle ilgili branş denemesi çözmeye başlıyoruz.
26. günden 35. güne kadar olan kısım bizim için çok önemli. (35 de dahil) çünkü TYT kısmında 13 soruyu içeriyor.
26. günden 35. güne kadar olacak kısmı o playlistten izliyoruz. Ardından bu playlistten de izliyoruz. https://www.youtube.com/playlist?list=PLefw8S-NpezutxguyOtLT_DKqWheGbKiD

35. günden sonrasını da ilk 12 konuda yaptığımız gibi devam ediyoruz.

işlediğimiz konuları günü gününe; 345, Bilgi Sarmal TYT matematik soru bankası kitaplarından bitiriyoruz.

Problem bittikten sonra açıkçası net arttırma konusunda TYT matematik kısmında çok bir ağırlık kalmıyor.

Ondan sonrası AYT matematik için önemli biraz. Fakat halledersiniz kolayca.

35. günden sonra bu kampa başlıyoruz. Geometri kampı.

Sadece üçgenler kısmını bitirseniz yeterli. AYT'de de TYT'de de 5 sorusu var.
Yani ilk 40 videodan bahsediyorum. Orayı yalayıp yutun. Çok önemli.
Tavsiyem sırasıyla; geometrinin ilacı, 345 geometri ve Bilgi Sarmal geometri çözmenizdir. (Bilgi Sarmal'ı çözmeseniz de olur ama deneyin. Fakat aşırı zor bir kaynak.)

Bu dediklerimi aralık ayına kadar halletmeye çalışın. Ki halledilir.

Sonrasında AYT matematik başlayacaksınız. Fakat her gün TYT matematik denemesi çözmeyi de ihmal etmeyin.

AYT matematik çalışırken: TYT Türkçe ve TYT fen çalışacaksınız. TYT Sosyal'i sonra halledeceğiz.
Onlarda da tavsiyem: Deniz hoca 46 günde Türkçe kampı (5 günde bitirirsiniz.) Tavsiyem Bilgi Sarmal TYT Türkçe kitabı.
TYT fen içinse 6 günde fen kampı yazarsanız 3 playlist çıkacaktır Total 30 video yoktur. 12 13 net çıkartır. Ve bu eşit ağırlıkçı birisi için ciddi bir oran. Tavsiyem 345 kimya, fizik, biyoloji kitapları.

AYT matematiğe gelelim sırada. Sizin için en önemli kısım.

https://www.youtube.com/playlist?list=PLyiXTl2rW_wrZGIFdO99RnVKVUjhrtPyK bu playlistten ilerlemenizi tavsiye ediyorum.
Ama anlamayan arkadaşlarım olmuştu. Beğenmezseniz https://www.youtube.com/playlist?list=PL2wqvRc1FjTlxdFRp27gU3Lt4Hqv7-nRb bu kamptan ilerleyin.
Tavsiyem sırasıyla: AYT matematiğin ilacı, 345 AYT matematik, Bilgi Sarmal AYT matematik.
Günü gününe konuları bitirdiğinizde sırasıyla çözünüz.
AYT matematiği yarıladığınızda branş denemesine başlayın.

Nisan ayına kadar AYT matematiği, TYT feni, Türkçeyi ve TYT matematiği halletmiş olun.

Nisandan sonraki kısım kolay. Çünkü sözel kısım.

Nisana girdiğimiz gibi bitmiş varsayıyorum diğer dersleri. Onlardan her gün ne bulduysanız branş denemesi çözün.

TYT felsefe için:

TYT din için:

TYT coğrafya için: https://www.youtube.com/playlist?list=PLnBnugScc-7IyrhoyA4gbbuVzuMNO_9NI

Bu üç ders için kaynak çözmüyoruz.
Sonrasında her gün TYT Sosyal denemesi çözüyoruz.

AYT edebiyat için: https://www.youtube.com/playlist?list=PL8_9wYRykg9LydtTtNSblzWMCWPAQu0_c

AYT tarih için: https://www.youtube.com/playlist?list=PLRbyTgiOSh9kovYJ8oP9t-a-wE2Lyvn4h

AYT coğrafya için: (AYT coğrafyaya başlamadan önce TYT coğrafya kısmını bitiriniz.) https://www.youtube.com/playlist?list=PLnBnugScc-7LTvfvQWlc3zJ1x1-YkyLM5

15 Mayısa kadar bu attığım 3 TYT dersini ve 3 AYT dersini bitirin. Çok rahat biter.
Edebiyatta Bilgi Sarmal, tarihte Bilgi Sarmal, coğrafyada ise kanalın kamp kitabı çözünüz.
Not: AYT'deki dersleri yarıladığınızda onlarda da denemeye başlayınız.

15 Mayıs'tan sonra sınava 1 ay civarı kalmış oluyor. Onu da denemelere ayırınız her gün.
Eline, emeğine sağlık. Çok teşekkür ederim gerçekten. Gözüm korkmadı değil ama hiçbir yol kolay değil. Sadece şunu öğrenmek istiyorum. Bir arkadaşım 25-30 türkçe, 10 sosyal, 5-8 mat yapsan yeterli dedi özel hukuk için. Geometri falan şart mı? Daha hiçbir şey bilmiyorken diğer dersler beni çok korkutuyor. İçin içine geometri falan girince ister istemez 'bu yola girmesem daha iyi olacak sanırım' hissi kaplıyor beynimi. Sonuçta her şeyi tek başıma yapacağım.

Eline, emeğine sağlık. Çok teşekkür ederim gerçekten. Gözüm korkmadı değil ama hiçbir yol kolay değil. Sadece şunu öğrenmek istiyorum. Bir arkadaşım 25-30 Türkçe, 10 sosyal, 5-8 mat yapsan yeterli dedi özel hukuk için. Geometri falan şart mı? Daha hiçbir şey bilmiyorken diğer dersler beni çok korkutuyor. İçin içine geometri falan girince ister istemez 'bu yola girmesem daha iyi olacak sanırım' hissi kaplıyor beynimi. Sonuçta her şeyi tek başıma yapacağım.

Sıfır burslu hukuktan bahsediyorsanız belki ama iyi bir yerde gelir mi şüpheli biraz düşük netlerden bahsetmiş arkadaşınız.
Fakat diğer dersleri hallederseniz geometri çalışmanıza gerek kalmaz. Çok da sorun değil 5 neti sözel kısımdan kapatırsınız.

Sıfır burslu hukuktan bahsediyorsanız belki ama iyi bir yerde gelir mi şüpheli.
Fakat diğer dersleri hallederseniz geometri çalışmanıza gerek kalmaz. Çok da sorun değil 5 neti sözel kısımdan kapatırsınız.

Ekstra bir bilgi geçeyim. Eğer 50 burslu ortalama bir hukuk fakültesi istiyorsanız maddi durumunuz varsa, AYT matematikte trigonometriye kadar olan kısmı çalışmanız yeterli olacaktır. Sözel kısma ağırlık verirsiniz sizi zorlamaz.

Son düzenleme:
Sıfır burslu hukuktan bahsediyorsanız belki ama iyi bir yerde gelir mi şüpheli.

Ekstra bir bilgi geçeyim. Eğer 50 burslu ortalama bir hukuk fakültesi istiyorsanız maddi durumunuz varsa, AYT matematikte trigonometriye kadar olan kısmı çalışmanız yeterli olacaktır. Sözel kısma ağırlık verirsiniz sizi zorlamaz.
Sana gönülden dua ediyorum. Ben bir başkası için bu kadar detaylı şekilde zamanımı ayırır yardımcı olur muydum bilmiyorum. Umarım içimdeki bu heves istek 2 gün sonra geçmez. Birkaç kişisel sıkıntım var. 3-4 gün içinde onları hallettikten sonra tek tek youtube'dan başlayacağım. Ben bir kitap alıp kütüphaneye falan gidip orda çalışırım sanıyordum ama dediğin gibi youtube'dan canlı şekilde birinin anlatması sanki daha cazip. Video yıllarının önemi yok değil mi, sonuçta konular sabit? Bu arada eşit ağırlık - sözel farkını bile unuttum, o kadar geri kalmışım eğitimden. Utanarak söylüyorum. :D Fizik-Kimya-Biyoloji dahil olmayan dersler eşit ağırlık oluyordu değil mi, ben de zaten eşit ağırlıktan gireceğim sınava sanırım.

Sana gönülden dua ediyorum. Ben bir başkası için bu kadar detaylı şekilde zamanımı ayırır yardımcı olur muydum bilmiyorum. Umarım içimdeki bu heves istek 2 gün sonra geçmez. Birkaç kişisel sıkıntım var. 3-4 gün içinde onları hallettikten sonra tek tek YouTube'dan başlayacağım. Ben bir kitap alıp kütüphaneye falan gidip orada çalışırım sanıyordum ama dediğin gibi YouTube'dan canlı şekilde birinin anlatması sanki daha cazip. Video yıllarının önemi yok değil mi, sonuçta konular sabit? Bu arada eşit ağırlık - sözel farkını bile unuttum, o kadar geri kalmışım eğitimden. Utanarak söylüyorum. :D fizik-kimya-biyoloji dahil olmayan dersler eşit ağırlık oluyordu değil mi, ben de zaten eşit ağırlıktan gireceğim sınava sanırım.

Rica ederim hocam her zaman :)

Evet konular sabit fakat değişen soru tarzları var, o yüzden 2023 ya da 2024 videoları daha iyi olacaktır.
AYT alanında direkt farkları söyleyeyim ben size:
Sözel kısımda (AYT edebiyat, tarih, coğrafya, felsefe, din)
Eşit ağırlık kısmında (AYT matematik, edebiyat, tarih ve coğrafya)
Sayısal kısmında da (AYT matematik, AYT fizik, kimya, biyoloji) bu dersler var. Evet siz eşit ağırlıktan gireceksiniz. Tek ağırlık vermeniz gereken yer TYT matematik ve AYT matematik. Anahtarınız bu 2 ders. Ve eşit ağırlıkçıların çözmeye korktuğu TYT fen. TYT fen çözerseniz sizi aşırı derecede öne atacaktır.

Geri
Yukarı