Temeli olmayan birisi hukuk ve tıp kazanabilir mi?

Hocam çoğu kişi önümde daha çok zaman var deyip çalışmıyor sonra çalışırım diyor. Sonra zamanları biraz kısıtlanıyor. Ayrıca sorduğunuz soru boş bir soru. Adam sizden öneri istemiş sadece. Kimseye bundan ne 1 gün önce ne de 1 yıl öncesini anlatmak zorunda değil. Hemen hemen her konuda aynı tip mesajlar önüme geliyor.

Hocam temel olmadan zaten ileriyi de yapamazsınız. Temeli olmayan bina yıkılır. Dediğiniz meslekler için temel her şekilde lazım. Çünkü sizin önünüze bilmem kaç milyon kişi geçecek siz temeli bilmediğiniz onlar ise bildiği için. Tıp zor zaten hukukta aynı şekilde en iyi seçenek mühendislik olur bu saydıklarınız içinde. Özellikle dikkat çekeyim sizin bu saydıklarınız içinde diyorum. Üstte hocamın dediği gibi. Yol yakınken vazgeçin.
100k ya var hukuk.

Şu neden olmasın kafasından çıkmak lazım. En baştan başlamadığın sürece olmaz. Hatta bazen ortaokul bilgilerini kullandığın dahi oluyor. Temelin yoksa şimdiden asılmaya başla 2-4 saat değil 4-6 ile başlaman lazım çünkü bu maraton lanet olası derecede zor.

Girersin emek ver 17 yaşındaki sınava hazırlananla bir olmadığını anlayarak onlardan daha çok hazırlan bu sene 3.girişimdi sınava çok rahat istediğim gibi çalışabilseydim,deprem gibi olaylar olmasaydı hukuk kazanırdım ancak hayaller başka bahara kaldı.Ek olarak ayt matematik kasarsan sayısal için tıp olmasa bile ea puanıyla hukuk rahat kazanırsın.Temele falan gerek yok,boş hikaye seviyene uygun bir kaynakla başla yükselterek git...Çalışana karşılığını veriyor Rabbim..

Geri
Yukarı