Temettü 25 nedir?

Eğer borsaya giriş yapma düşüncesindeyseniz şirketleri iyi tanımanız gerek. Kısa dönemde kar getiren hisseler için inşaat sektörüne bakabilirsiniz. Genelde bir inşaat işine başlandığında şirketin hisseleri düşer, inşaat bittikten ve satışlar yapıldıktan sonra şirkete yüklü miktarda para girişi olduğu için hisseler değer kazanır. Yatırım tavsiyesi değildir sadece bir fikir.

Mert başaran'ın ısrarla söylediği temettü 25 fonları nedir? Ayrı olarak temettü nedir arkadaşlar biraz aydınlatır mısınız? :)

Ülkede kur korumalı mevduat varken başka yatırım araçları kullanmak bana saçmalık geliyor. Örneğin 3 ay önce kur korumalı mevduat açan birisi şu an dolar bazlı kazanç sağladı hem de hiç riske girmeden. 1milyon dolarını 13'ten bozup yatırdı şimdi dolar 15 lira. 2 milyon TL kâr elde etti. 3 ayda bu getiriyi risksiz şekilde hiçbir yatırım aracı veremez. Dolar kuru sabit kalsaydı faiz olarak %14 yani 3 aylık faiz geliri net 455bin TL olacaktı. Hala faiz parayı eritiyor diyenler varsa onlar konuşmaya devam etsin biz kazanıyoruz.

Ülkede kur korumalı mevduat varken başka yatırım araçları kullanmak bana saçmalık geliyor. Örneğin 3 ay önce kur korumalı mevduat açan birisi şu an dolar bazlı kazanç sağladı hem de hiç riske girmeden. 1milyon dolarını 13'ten bozup yatırdı şimdi dolar 15 lira. 2 milyon TL kâr elde etti. 3 ayda bu getiriyi risksiz şekilde hiçbir yatırım aracı veremez. Dolar kuru sabit kalsaydı faiz olarak %14 yani 3 aylık faiz geliri net 455bin TL olacaktı. Hala faiz parayı eritiyor diyenler varsa onlar konuşmaya devam etsin biz kazanıyoruz.

Faiz hassasiyetim var. Maalesef ki Kkm'ye giremem. Helalinden senet alacağım :D

Geri
Yukarı