Temiz Format ve Windows Sıfırlama Arasındaki Fark Nedir?

UgurS1234

Hectopat
Merhaba laptopum var ve yazılımsal sıkıntılar yaşıyorum bu sıkıntıları gidermek için hep Windows içinden sıfırlama yapıyordum. Aklima geldi de eğer USB flash bellek üzerinden sıfırlama yaparsam bir değişiklik olur mu?

Ikisi arasındaki fark nedir?

Merhaba laptopum var ve yazılımsal sıkıntılar yaşıyorum bu sıkıntıları gidermek için hep Windows içinden sıfırlama yapıyordum. Aklima geldi de eğer USB flash bellek üzerinden sıfırlama yaparsam bir değişiklik olur mu?

Windows içinden yaptığınız sıfırlama işleminde her şey silinmiyor siz de fark etmişsinizdir. Temiz kurulum yaparsanız bir nevi bilgisayarı ilk aldığınız günki gibi olur.

Son düzenleyen: Moderatör:

Sıfırlama olayını yaparken Windows'u kendi içinden yüklüyor. Kısaca aynı Windows'u kullanıyor. Format yani USB bellek ile olan da Windows'u baştan kuruyon yani sorunsuz bir Windows oluyor. İndirirken veya USB belleğe yazarken herhangi bir sorun yaşamazsan tabii.

Yeni konular

Geri
Yukarı