Çözüldü Temiz Kurulum Nasıl Yapılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

393654

Kilopat
Makaleler
1
Merhabalar, az önce format attım ama hiçbir dosyam silinmemiş. Sadece masaüstündeki dosyalar silinmiş. Her şeyi doğru yapmama rağmen neden böyle oldu bilmiyorum. Rehberlere, videolara uyarak yaptım ama bende hiçbir şey silinmedi. Tekrar format atıyorum ve temiz kurulum yapacağım. Format ekranından "Özel yalnızca Windows'u yükle (Gelişmiş)"i seçtim ve disk seçim ekranı geldi. Şu anda tüm disklerimde veriler var ve zaten Windows 10 yüklü olan C: Diskimi seçip "İleri" diyorum ve bıraktığım hata geliyor.

Az önce format atarken bu hataya tamam deyip devam ettim ve sonrasında "hata2" isimli sürprizbozana koyduğum hatayı aldım. Sistemi yeniden başlatıp Windows'u kurdum ama dediğim gibi hiçbir dosyam silinmemişti.
IMG_20220130_140157.jpg
IMG_20220130_141728.jpg
IMG_20220130_151205.jpg

IMG_20220130_151153.jpg

Kafayı yemek üzereyim. Bir yerde yanlış mı yapıyorum? Tek yapmak istediğim Windows dahil tüm dosyalarımı silip temiz kurulum yapmak.

Lütfen bana adım adım nasıl temiz kurulum yapacağımı söyler misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Tüm diskleri tek tek seçip "sil" de. Ondan sonra kaç diskin varsa o kadar ayrılmamış alana sahip disk karşına çıkacak. Yüklemek istediğin diske tıklayıp oluştur dedikten sonra devam et deyip kurulumu başlatın.
Seçtiğin diski biçimlendirmen gerek ilk önce. Altta biçimlendirme yeri var.

Veya tüm dosyaları silmek istiyorsan bütün diskleri silip, istediğin kadar disk oluştur. Ben 1 disk kullanıyorum. Genelde 2 kullanırlar.

Tüm diskleri tek tek seçip "sil" de. Ondan sonra kaç diskin varsa o kadar ayrılmamış alana sahip disk karşına çıkacak. Yüklemek istediğin diske tıklayıp oluştur dedikten sonra devam et deyip kurulumu başlatın.

Çözüm

Veya tüm dosyaları silmek istiyorsan bütün diskleri silip, istediğin kadar disk oluştur. Ben 1 disk kullanıyorum. Genelde 2 kullanırlar.
Kimin dediğini yapmalıyım, kararsız kaldım.

Eğer formattan sonra saklayacağın dosyalarının olduğu disk varsa benim dediğimi yap ama görünüşe ve başlığa göre "temiz" kurulum istiyorsun, yani bunu tercih etme. İkinci paragrafta yazdığım diğer arkadaşın yazdığıyla aynı zaten.
Benim dediğimde en az disk oluşumu sağlanıyor.
Dediğinizi yaptım, şimdi kuruluyor. İşlem bitince geri dönüş yapacağım.
Edit: Başarıyla temiz kurulum yaptım çok teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Dediğinizi yaptım, şimdi kuruluyor. İşlem bitince geri dönüş yapacağım.
Edit: Başarıyla temiz kurulum yaptım çok teşekkür ederim.

Çözüm olarak işaretlersen sevinirim.

Geri
Yukarı