Temiz kurulum olarak Arch Linux ve xmonad - xmobar kurulumu

LastEmperor

Decapat
Makaleler
2
Archinstall diye bir komutla kuruluyor fakat temiz kurulum mu oluyor yoksa en uygun diske mi koyuyor emin olamadim. 4-5 saat ugrasmak ta istemiyorum. GUI ile indirmeler var ama genel olarak guncelleme destekleri yok bunlari elle guncelleyip bir ihtimal o sekilde yapmayi dusundum ama buyuk ihtimalle eski saçma buglar olacaktir.

@seferahsankaptiel

Son düzenleme:
archinstall komutunun sorunlu olduğu ile ilgili iddialar var. ArchWiki'den kurulum adımlarını takip edip kurabilirsiniz.

Veya GitHub üzerinde çokça Arch Linux kurulum betikleri yer alıyor. Onlardan birini de kullanabilirsiniz.

Forum üzerinde Arch Linux kurulum rehberleri de var. Oraya da bakabilirsiniz eğer ben ArchWiki'den anlamıyorum diyorsanız.

XMonad ve XMobar kurulumunu bilmiyorum, kullanmadım.

Hocam tamamen Manuel kurulum yapmanizi istiyorum. Archinstall falan sahsen hic kullanmadim. Kurulum konusunda size yardimci olurum. Xmonad ve xmobar kurulumunda da size tamamen yardimci olabilirim. Lutfen takildiginiz yeri bana soyleyin. Gerekirse bir kurulum PDF ya da metin dosyasi olusturup size atarim Ordan da takildiginiz olursa yardim etmeye hazirim.

Son düzenleme:
archinstall komutunun sorunlu olduğu ile ilgili iddialar var. Archwiki'den kurulum adımlarını takip edip kurabilirsiniz.

Veya GitHub üzerinde çokça Arch Linux kurulum betikleri yer alıyor. Onlardan birini de kullanabilirsiniz.

Forum üzerinde Arch Linux kurulum rehberleri de var. Oraya da bakabilirsiniz eğer ben Archwiki'den anlamıyorum diyorsanız.

Xmonad ve xmobar kurulumunu bilmiyorum, kullanmadım.

Evet hocam yaklaşık 4-5 defa denedim ve sanırım şu anda sorunlu.

Hocam tamamen manuel kurulum yapmanizi istiyorum. Archinstall falan sahsen hiç kullanmadim. Kurulum konusunda size yardimci olurum. Xmonad ve xmobar kurulumunda da size tamamen yardimci olabilirim. Lutfen takildiginiz yeri bana soyleyin. Gerekirse bir kurulum PDF'ya da metin dosyasi olusturup size atarim oradan da takildiginiz olursa yardim etmeye hazirim.

Hocam üzgünüm ama tam sınav senemdeyim ve maalesef ailem saatlerce hatta benim gibi bilmeyen biri için günlerce bakmama izin vermez. Ama siz söz veriyorum sınav senem bitince manuel kurulum yapacağım :) şu anda GUI installerlar da sorun yarattığı için Manjaro kurup onu modifiye etmeyi düşünüyorum. Hemde saf Arch'dan daha stabil diyorlar.

@seferahsankaptiel hocam kusura bakmayin sizi cok yorumyorum ama ben saf Arch'i kurmanin bir yolunu buldum. Dualboot olarak kurmak istiyorum. Saha sonra disk genislemesi gibi bir durum olur mu ve tahmini olarak ne zaman musaitsiniz?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı