Çözüldü Temiz Windows 10 21H1 ISO

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

166770

Kilopat
Makaleler
5
Dün @AJFA hocam açtığım konuma cevap yapmıştı. Beklemenize gerek yok, ISO'yu indirebilirsiniz diye. Ben de dün bekleyeceğim demiştim. Ama daha bunun geleceği yok. Ben de indirip USB'ye yazıp temiz kurulum yapacağım. İndirme linkini atar iseniz sevinirim. Pro Türkçe 64 Bit olacak.

Çözüm
''Create download package''e basın. Sonrasında inen arşivi klasöre çıkartın ve klasörün içindeki CMD dosyası ile indirmeyi başlatın. Parçalar inip, ISO haline getirilince CMD penceresinde 0'a basmanızı söyleyen bir ibare çıkacak ve 0'a bastıktan sonra klasörde ISO dosyanız hazır olacak.

5. adım ve sonrasını anlattım. :)
Evet, bu sefer bayağı bir artış var. Tabii böyle deyince hemen ''ooo FPS artmış'' gibi anlıyorlar ama o kadar da değil. Stabilite artmış, 1-2 FPS de kazanç var o kadar. 😄

"Create download package"e basın. Sonrasında inen arşivi klasöre çıkartın ve klasörün içindeki CMD dosyası ile indirmeyi başlatın. Parçalar inip, ISO haline getirilince CMD penceresinde 0'a basmanızı söyleyen bir ibare çıkacak ve 0'a bastıktan sonra klasörde ISO dosyanız hazır olacak.

5. adım ve sonrasını anlattım. :)

Merhabalar aklıma takılan birkaç şeyler var izninizle soruyorum.

1- Bu tür işlemlerin zararı var mı siteden, ISO indirmek gibi?

2- İlerleyen zamanlarda güncelleme geleceği zaman otomatik biz de güncelleme alacak mıyız?

3- Farklı bir rehberinizde burada verdiğiniz linkin sürüm numaraları farklılık gösteriyor, sıkıntı olur mu?

Merhabalar aklıma takılan birkaç şeyler var izninizle soruyorum.
1- Bu tür işlemlerin zararı var mı, siteden ISO indirmek gibi?

2- İlerleyen zamanlarda güncelleme geleceği zaman otomatik biz de güncelleme alacak mıyız?

3- Farklı bir rehberinizde burada verdiğiniz linkin sürüm numaraları farklılık gösteriyor, sıkıntı olur mu?
1. Hayır yok. ISO için gerekli dosyalar zaten Microsoft sunucularından indiriliyor.
2. Evet, siz de Windows Update üzerinden güncellemeleri alabileceksiniz.
3. 19043.xxx sürüm numaralarının "xxx" kısmı her Windows Update sonrası değişiyor. Bir sıkıntı olmayacaktır.

1. Hayır yok. ISO için gerekli dosyalar zaten Microsoft sunucularından indiriliyor.
2. Evet, siz de Windows Update üzerinden güncellemeleri alabileceksiniz.
3. 19043.xxx sürüm numaralarının "xxx" kısmı her Windows Update sonrası değişiyor. Bir sıkıntı olmayacaktır.
Cevabınız için teşekkür ederim. Diğer rehberinizi incelerken verdiğiniz link tarayıcıya yapıştırıp indirme başlayacağı zaman cihazınıza zarar verebilecek dosya olduğundan engellendi dedi, bir fikriniz var mı acaba?

Cevabınız için teşekkür ederim. Diğer rehberinizi incelerken verdiğiniz link tarayıcıya yapıştırıp indirme başlayacağı zaman cihazınıza zarar verebilecek dosya olduğundan engellendi dedi, bir fikriniz varmi acaba?
ISO'yu indirmek için CMD kullanıyorsunuz sonuçta. Tarayıcı CMD gibi yürütülebilir dosyaları indirirken uyarı veriyor. Bir nevi kullanıcıyı uyarmak fakat dosya güvenli olduğu için problem yaratmaz. (y)

Anladım hocam. Umarım masaüstü hızını, ve o 2 FPS artışı gözlemlerim😆

@166770 reis güzel mi? Benim de bilgisayara format atma vaktim gelmiş de. İyiyse ben de indirmek isterim. Ayrıca 4 GB RAM'im var, R7 240 ekran kartım var ve i5-750 işlemcim var yeter mi? Şu anki sistemimde gayet iyi ama Windows 10 21H1 güncellendiği için soruyorum.

@166770 reis güzel mi? Benim de bilgisayara format atma vaktim gelmiş de. İyiyse ben de indirmek isterim. Ayrıca 4 GB RAM'im var, R7 240 ekran kartım var ve i5-750 işlemcim var yeter mi? Şu anki sistemimde gayet iyi ama Windows 10 21H1 güncellendiği için soruyorum.

Reis ben de bekliyorum. 21H1'i ders falan olduğu için. Kuramadım.

Geri
Yukarı