Temiz Windows kurulumu nasıl yapılır?

Merhabalar, şu anki sistemimde güncel bir Windows 10 kurulu fakat daha önceden mavi ekran aldığımdan sistem dosyalarında bozulma olabileceğini düşündüğümden ayrıca bilgisayara format atmak istediğimden bu soruyu sordum şu anki sistemime Windows 10 indirmesini başlatsam seçenek yerinde bu bilgisayarı yükselt desem sistemim formatlanıp temiz Windows otomatik olarak kurulur mu?

Cihazınızı disk imajı ile boot ederek yükseltme yap seçeneğini kullanamazsınız. Onun altında özel (gelişmiş) seçeneği var. Onu seçerek işleme devam edebilirsiniz.

Merhabalar, şu anki sistemimde güncel bir Windows 10 kurulu fakat daha önceden mavi ekran aldığımdan sistem dosyalarında bozulma olabileceğini düşündüğümden ayrıca bilgisayara format atmak istediğimden bu soruyu sordum şu anki sistemime Windows 10 indirmesini başlatsam seçenek yerinde bu bilgisayarı yükselt desem sistemim formatlanıp temiz Windows otomatik olarak kurulur mu?

Mavi ekran hatasından sistem dosyalarının bozuk olduğunu çıkarmanız saçma olmuş. Minidump dosyalarınızı paylaşırsanız diğer hocalarım inceleyebilir.

@KojiroHyuga04

Mavi ekran hatasından sistem dosyalarının bozuk olduğunu çıkarmanız saçma olmuş. Minidump dosyalarınızı paylaşırsanız diğer hocalarım inceleyebilir.

@KojiroHyuga04

Daha önceden mavi ekran aldım ve yardım için konu açtım bir arkadaş sistem dosyalarının bozulabileceğini söylemişti yoksa pek anladığımdan değil hocam 😅

İmzanızdan gördüğüm kadarıyla sisteminiz iyi bu link ile windows 11 yükleme yardımcısını kurmanızı tavsiye ederim ama önce sistemin w11e uygun olup olmadığını kontrol etmelisiniz onu bu linkten indirin eğer tpm açık değil ise bu video ile açın valorant oynuyorsanız bu video ile açın yoksa oyun açılmaz. biraz karışık anlattım adımlar

1. bu uygulama ile uyumluluk kontrolü yapın
  2. eğer uyumlu derse 4. adıma geçin sorun var derse 3. adımdan devam edin
  3. bu video ile tpm açın eğer valorant oynuyorsanız bu video ile security bootu açın
  4. bu uygulama ile yükseltme yapabilirsin.

İmzanızdan gördüğüm kadarıyla sisteminiz iyi bu link ile Windows 11 yükleme yardımcısını kurmanızı tavsiye ederim ama önce sistemin W11e uygun olup olmadığını kontrol etmelisiniz onu bu linkten indirin eğer TPM açık değil ise bu video ile açın Valorant oynuyorsanız bu video ile açın yoksa oyun açılmaz. Biraz karışık anlattım adımlar.

1. bu uygulama ile uyumluluk kontrolü yapın.
  2. Eğer uyumlu derse 4. adıma geçin sorun var derse 3. adımdan devam edin.
  3. bu video ile TPM açın eğer Valorant oynuyorsanız bu video ile Security bootu açın.
  4. bu uygulama ile yükseltme yapabilirsin.

Windows 11'e Windows 10 üzerinde kararsız iken geçirmek pek mantıklı olmayacağını düşünüyorum.

Geri
Yukarı