Çözüldü Temizlik Sonrası Görüntü Gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Xaetron

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle merhabalar. Bugün yaptığım temizlik sonucu birkaç sorunla karşılaşmış bulunmaktayım. Yaptığım işlemleri kısaca anlatayım. Kasayı açtım, parçaların üstünden tozları nazikçe aldım. Ramleri çıkartıp, işlemci soğutucunun bloğunu çıkarttım. Termal macunu temizleyip düzgün biçimde yeni macunu sürüp kapattım. Her şeyi geri taktım. Bilgisayarı açınca görüntü gelmedi, klavye ışığı yanmadı, direksiyon bilgisayar tarafından tanımlandığında otomatik olarak yaptığı dönme hareketini yapmadı. Sadece farenin üzerinde bulunan güç ışığı geldi. Kasanın içindeki anakart, ekran kartı ve diğer tüm bileşenlere güç geldi. Daha sonrasında bir ramin tam oturmadığını fark edip açıp düzelttim. Sorun yine düzelmeyince işlemci soğutucuyu yeniden söküp tüm macun işlemlerini tekrarladım. Şu an yine görüntü alamıyorum. Keza diğer durumlar da aynı. Anakarttaki ışıklara baktığımda DRAM ışığı yanıp sönüyor arada bir CPU ışığı yanıp yeniden DRAM yanmaya devam ediyor. Anakarttaki ışıkların arıza ışığı mı olduğunu tam bilemiyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
IMG-20190802-WA0007.jpeg

Çözüm
Cevaplarınız için teşekkür ederim. Çalışma yaptığımız ortam sıcaktı ve temizlik sırasında terleme olmuştu. RAM'lerin altındaki metal pin kısımlarını kolonyalı pamukla silmemiz sonucu sorun düzeldi.
CPU Kablosunu kontrol etmeyi deneyin. Daha önce öyle bir sorun yaşamıştım.

Cevaplarınız için teşekkür ederim. Çalışma yaptığımız ortam sıcaktı ve temizlik sırasında terleme olmuştu. RAM'lerin altındaki metal pin kısımlarını kolonyalı pamukla silmemiz sonucu sorun düzeldi.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı