Çözüldü Temizlik Sonrası Görüntü Gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Seckinmis

Kilopat
Yer
İzmir
Bu sabah 5 ayın ardından bir PC temizliği yapayım dedim. Başladım temizliğe. Ekran kartını Sapphire YouTube kanalından izleyerek yerinden çıkarttım ve güzelce temizledim. Not; Mikrofiber bez kullandım sadece ve kendi nefesimi. Temizlik bittikten sonra ekran kartının fanlarını yerine taktım.
Ve kartı slotuna yerleştirdim vidaladim. Kabloları taktım her şey iyiydi. Sonra açtım bilgisayarı ekran kartında fanlar dönüyor RGB ışıkları da yanıyor. Fakat bir görüntü yok monitörümde. Monitörün LED ışığı yanıp sönüyor. Ne yapmalıyım?
Not: Ekran kartı modeli Sapphire Nitro+ RX 590 SE

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Arkadaşlar olayı çözdüm. Böyle bir sorun yaşayan arkadaşlar için RAM'leri doğru oturtun. Doğru oturttum sanıyorsunuz ama hayır :D
RAM'leri zaten doğru oturtmuşsundur. RAM pinlerini de sildin sen ve üzerlerinde nem kaldı, o yüzden ekrana görüntü gelmedi. Pinlere elinle bile dokunma.
Tüm gücü kes fişi elektrikten cıkart. RAM'leri ve ekran kartını sök. Anakart pilini çıkart 1-2 dk bekle sonra pili tekrar tak ekran kartıyla RAM'leri tekrar tak ve başlat. Önemli olan kasadaki statigi bosaltmak. Herhangi bir parcanda sorun yok merak etme.

Arkadaşlar olayı çözdüm. Böyle bir sorun yaşayan arkadaşlar için RAM'leri doğru oturtun. Doğru oturttum sanıyorsunuz ama hayır :D

RAM'leri zaten doğru oturtmuşsundur. RAM pinlerini de sildin sen ve üzerlerinde nem kaldı, o yüzden ekrana görüntü gelmedi. Pinlere elinle bile dokunma.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı