Temizlik sonrası SSD performans düşüşü

Yani kalıcı hasar diyebiliriz. Kullandıkça hasar artar bir nevi kanser gibi düşünün. Yedekleriniz varsa başka diske almanızı tavsiye ederim.

Anladım hocam sağlık durumuna baktığımda %95 gözüküyordu ve bunun temizlikten sonra bir anda olması yüzünden bana bad sector gibi gelmedi.
Dosya taşıma sürecinde de hız bir arttı bir düştü en fazla 25mb/s görebildim sonra yine bu civarlara düşüyordu. Bazen 300 500 KB olduğu da oluyordu.

Dosya Ekleri

• fgfdsgdfgfd.png
    fgfdsgdfgfd.png
    8,1 KB · Görüntüleme: 33
Son düzenleme:
Evet arkadaşlar az önce bilgasayaramı temizledim ve bigasayarı tekrar takıp açtığımda bilgasayarımın 1 dakika civarı bir sürede açıldığını fark ettim SSD'yi temizlemek için çıkarıp temizledim (elimle temizledim direkt ıslak bir şey kullanmadım) test yaptığımda değerler düşük görünüyor. Bu arada M.2 SSD sizce sorun neden kaynaklı olabilir? BIOS pilini çıkartıp taktım 2 kere SSD'yi söküp taktım ama hiçbir şey işe yaramadı şimdiden yardımcı olacak arkadaşlara teşekkürler...

Acaba driverlerda mı sorun var diye bakarken Driver Booster de bu uyarıyı gördüm (görsel yükledim) ama 2 tane Kingston var birisi SATA birisinde sadece model yazıyor sorun bu yüzden mi acaba?
Driver Booster’ı acilen sil bence. Bu tür otomatik driver indiren uygulamalar %80 ihtimalle ya eski ya da virüslü driverlar indirip kuruyor. Belki de budur performans düşüşünün nedeni...

Hocam, bilgisayarı kurtarma menüsünden sıfırladım zaten.
HD Tune test sonuçlarımda bir sorun yok gözüküyor. Arkadaşlar, yardımcı olacak yok mu?

jkşljklkjkj.png

Bir de okuma testi yapayım dedim tabloya bakın arkadaşlar yazma testi yapamadım bir hata çıkıyor ama çözemedim...

Dosya Ekleri

• dfadfsdfds.png
    dfadfsdfds.png
    160,4 KB · Görüntüleme: 31
Son düzenleme:
Hocam, bilgisayarı kurtarma menüsünden sıfırladım zaten.
HD Tune test sonuçlarımda bir sorun yok gözüküyor. Arkadaşlar, yardımcı olacak yok mu?

Eki Görüntüle 1180913
Bir de okuma testi yapayım dedim tabloya bakın arkadaşlar yazma testi yapamadım bir hata çıkıyor ama çözemedim...

Hocam USB belleksiz BIOS güncelleme için baktım ama bir şey bulamadım. Siz bir USB bulup denemeye çalışın.

Anladım hocam sağlık durumuna baktığımda %95 gözüküyordu ve bunun temizlikten sonra bir anda olması yüzünden bana bad sector gibi gelmedi.
Dosya taşıma sürecinde de hız bir arttı bir düştü en fazla 25mb/s görebildim sonra yine bu civarlara düşüyordu. Bazen 300 500 KB olduğu da oluyordu.
300 500 KB her SSD'de olur çünkü sen 1KB'lık bi dosyayı 1MB'la kopyalasan hız yine aynı olur ondan dolayı yormamak için bu şekilde olur.

Üşenmeden bütün yorumları okudum. Arkadaşlar Driver Booster size olmayan sorunlar varmış gibi gösterip sizden para koparmaya çalışan kıytırık bi browserdır. Böyle çakma browserlara datanızı kaptırmayın. Neden browser diyorum çünkü sizin sistem özelliklerinizi googleda aratıp ne bulursa indiriyor 🤣 Bazı arkadaşları anlayamıyorum bilgisayarı güncellemek ve temizlemek için sizden para veya üyelik isteyen programlara nasıl güvenebiliyorlar

Üşenmeden bütün yorumları okudum. Arkadaşlar Driver Booster size olmayan sorunlar varmış gibi gösterip sizden para koparmaya çalışan kıytırık bir browserdır. Böyle çakma browserlara datanızı kaptırmayın. Neden browser diyorum çünkü sizin sistem özelliklerinizi Google'da aratıp ne bulursa indiriyor 🤣 bazı arkadaşları anlayamıyorum bilgisayarı güncellemek ve temizlemek için sizden para veya üyelik isteyen programlara nasıl güvenebiliyorlar.

İnternette bedava CD keyleri dolanıyor. Allah affetsin 3 kere kullandım, biri 50 günlük biri 5 günlük biri 200 günlük çıktı. XD.

Geri
Yukarı