Temmuz 2023 Microsoft Edge deneyimim

1688665752463.png

Selam, Microsoft Edge'i YouTube'da video izlerken donması üzerine bırakmıştım.

Bunun üzerinden yaklaşık 3 ay gibi bir süre geçti. Dün tekrardan denemek için Microsoft Edge'i ayarladım ve kullanmaya başladım.
Görünen o ki Microsoft Edge'i düzeltmiş. Şu an sorunsuz çalışıyor gibi gözüküyor Edge.
Sadece sistem gereksinimleri artmış. Daha fazla bellek ve işlemci kullanıyor.

Onun dışında Microsoft Edge kullanırken Görev Yöneticisi saçma bir şekilde çöküyor. Edge kullanmayınca çökmüyor :D
Neden olduğu konusunda en ufak fikrim yok.
Eğer Edge kullanmak isteyip de kullanmaktan vazgeçen olduysa şu an Edge iyi durumda. Akıcı çalışıyor.

Ek olarak çoklu sayfa özelliği ve Windows 11 için gelen ekstra özellikleri ile gayet güzel özellikler kazanmış ve kazanmaya devam ediyor.

Not: 4 çekirdek üzeri ve 3 GHz hızında bir CPU ile daha iyi verim alırsınız. Daha altı için Edge önermem.

Dün müydü ondan önceki gün müydü Brave ve Edge'i bir sebepten ötürü aynı anda kullanıyordum. Son zamanlarda çok abartılıyordu, Edge Brave'i geçti diye falan, şaşırıyordum. Edge'de 1-2 sekme açıkken Brave'de bir sürü sekme açıktı ve Edge 750 küsur Mb yiyorken Brave 650 küsur yiyordu.

Edge arkasında Microsoft gibi bir dev olduğu için kötü çıksa da kısa sürede yükseldi. Ama hâlâ Brave değil.

Brave ve Edge forumda çok öneriliyor. İkisi de zamanla hantallaşan tarayıcılar bunun yanı sıra önerir miyim? Eh işte... Ama Chrome'de çok fazla iyileştirilmiş. Denenebilir.

Eki Görüntüle 1850693

Bunun üzerinden yaklaşık 3 ay gibi bir süre geçti. Dün tekrardan denemek için Microsoft Edge'i ayarladım ve kullanmaya başladım.
Görünen o ki Microsoft Edge'i düzeltmiş. Şu an sorunsuz çalışıyor gibi gözüküyor Edge.

Onun dışında Microsoft Edge kullanırken Görev Yöneticisi saçma bir şekilde çöküyor. Edge kullanmayınca çökmüyor :D.
Dediğiniz sorunları görev yöneticisi sorunuda dahil daha önce hiç yaşamamıştım. İlginç.

Uzun süredir Microsoft Edge kullanmaktayım ve aslında denildiği kadar da kötü değil. İşimi görüyor ve oldukça da işlevli, hızlı olduğunu düşünüyorum. Önceki hâlini bilemiyorum da bence şimdiki hâlinde sorun yok gibi gözüküyor. Kullanmak isteyenler varsa kullanabilir.

Eki Görüntüle 1850693

Onun dışında Microsoft Edge kullanırken Görev Yöneticisi saçma bir şekilde çöküyor. Edge kullanmayınca çökmüyor :D
Eğer Edge kullanmak isteyip de kullanmaktan vazgeçen olduysa şu an Edge iyi durumda. Akıcı çalışıyor.

Ek olarak çoklu sayfa özelliği ve Windows 11 için gelen ekstra özellikleri ile gayet güzel özellikler kazanmış ve kazanmaya devam ediyor.

Not: 4 çekirdek üzeri ve 3 GHz hızında bir CPU ile daha iyi verim alırsınız. Daha altı için Edge önermem.
Hocam bizde olmuyor. Sanırım siz geliştirici olduğunuz için inadına yapıyor 😄.

Eki Görüntüle 1850693

Edge de güzel, ama Brave bence en iyisi.

Google Chrome artık sıkıyor sıkıcı olmaya başladı ve alternatifler kesinlikle olması gerekiyor desem de Edge gibi bir çok alternatifler her eklenti ile uyumlu değil (en azından benim kullandığım bazı eklentiler) çalışıyor ama senkronize login için google ile oturum aç bağlan vb şeylerde af edersiniz ama sıvıyor alternatif tarayıcılar.

Bu arada Brave yi nasıl halen daha nasıl kullanıyorsunuz veya önerebiliyorsunuz anlamıyorum. Yeni bir cihazda var olan hesaba giriş yapmak için daha önce giriş yapılmış cihaza ihtiyaç var yanlışım yoksa.
Yine yanlışım yoksa başka bir cihazda oturum açmak için aldığımız uzun karışık kodlar bir süre son değişiyor diye biliyorum.
Varsayalım elimizde yanımda daha önce brave tarayıcıda oturum açılmış cihaz vs yok ama yeni cihazda oturum açmamız gerekiyor bu durumda ne yapıyorsunuz merak ediyorum. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı